صالحی و استکی نبودند ٧٠ درصد اعزام‌های تیم ملی بوکس کنسل می‌شد

خبرگزاری مهر:

روح اله حسینی کاندیدای حضور در انتخابات فدراسیون و قهرمان سابق بوکس ایران و آسیا در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص شرایط مجمع انتخاباتی این فدراسیون اظهار داشت: خوشبختانه وزارت ورزش تمام تلاش خود را برای برگزاری یک مجمع عادلانه انجام می‌دهد که این کار جای تشکر و قدردانی دارد. هرچه به برگزاری مجمع نزدیکتر می‌شویم اخبار جالب‌تری به گوش می‌رسد و در خصوص رای‌ها و شرایط خودم هم زمان همه چیز را مشخص می‌کند چون من زیاد اهل سروصدا کردن نیستم و فقط این را می گویم که به امید خدا روزهای خوبی در راه است.

وی درباره عملکرد تیم ملی بوکس در تورنمنت ارمنستان گفت: در وهله اول باید از دوست و برادر عزیزم سیامک صالحی تشکر کنم که اگر نبود شاید ۷۰ درصد اعزام‌ها در ۳ سال گذشته انجام نمی‌شد. واقعاً نایب رئیس فدراسیون بوکس برای موفقیت این رشته سنگ تمام گذاشته و امیدوارم در چهار سال آینده هم در کنار این رشته باقی بماند.

حسینی ادامه داد: عملکرد شاگردان استکی هم در ارمنستان نسبتاً خوب بود چون یک تیم جوان راهی این تورنمنت شده بود و فکر می‌کنم هدف کادر فنی محک زدن بوکسورهایی بود که مدتی پشت خط بودند.

وی با اشاره به اهمیت فرصت دادن به بوکسورهای جوان گفت: از همین تیم فعلی، خیلی از بوکسورها در دوره نایب رئیسی بنده به تیم ملی تزریق شدند که از جمله آنها می‌توان به سید شاهین موسوی، سجاد محمدپور، ایمان رمضان‌پور و.. اشاره کرد و بوکسورهایی مانند اشکان رضایی، میثم قشلاقی هم در تیم‌های جوانان حضور داشتند. البته علیرضا استکی هر زمانی سکان هدایت تیم ملی را عهده‌دار بوده به بوکسورهای جوان میدان داده که این نشان از شهامت و درک بالای وی دارد. ضمن اینکه استکی با توجه به عملکرد درخشانش قطعاً با قدرت به فعالیت خود به عنوان سرمربی تیم ملی ادامه می‌دهد و در بخشهای دیگری هم از توانایی‌های وی استفاده می‌کنیم.

یا حرفی نمی زنم یا اگر بزنم به آن عمل می‌کنم

کاندیدای ریاست فدراسیون بوکس در واکنش به این سوال که آیا قولی به کسی برای تصدی سمتی در فدراسیون داده یا خیر تصریح کرد: تمام کسانی که من را می‌شناسند به خوبی می‌دانند که یا حرفی نمیزنم یا اگر بزنم به آن عمل می‌کنم. من هیچ قولی به کسی نداده‌ام چون فدراسیون یک دبیر و یک نایب رئیس دارد و نمی‌توانم مثل برخی دوستان به ۲۰ نفر وعده بدهم. وقتی می‌گویم در طول سال حداقل ۳۰ و حداکثر ۱۰۰ میلیون تومان به هیأت‌ها تزریق می‌کنیم، حقوق مربیان و بوکسورها را درست می‌کنیم، خانه بوکس را تأسیس می‌کنیم و خودم هم از فدراسیون حقوق نمی‌گیرم، مطمئن باشید این کارها انجام می‌شود.

حسینی اظهار کرد: همیشه دوست دارم در یک فضای سالم و برابر رقابت کنم و حالا اینکه عده‌ای سعی دارند کم و کاستی‌های خود را گردن دیگران بیاندازند مشکل من نیست. رزومه من مشخص است و همه می‌دانند چند داور و مربی در زمان نایب رئیسی بنده ستاره‌دار شدند. بر همگان روشن است چند بوکسور آینده‌دار از دل جشنواره بوکس نونهالانی که بنده راه‌اندازی کردم به بوکس ایران معرفی شدند.

اگر استکی نبود همین نصف سالن را هم به بوکس نمی‌دادند

وی در خصوص اینکه چرا نیمی از سالن بوکس به کاراته سپرده شده گفت: مشخص است این اتفاق در زمان ریاست چه کسی رخ داده اما به جرأت می‌گویم اگر علیرضا استکی نبود همین نصف سالن را هم به ما نمی‌دانند. برای ریاست یک فدراسیون ملاک خوب کار کردن به تعداد اعزام‌ها نیست بلکه به این است شما به چند درصد از وعده‌هایتان عمل کردید؟ یا چرا باید حقوق یک نفر نزدیک به ۳۰ میلیون تومان باشد اما ملی‌پوش سطح بالای تیم ملی کمتر از ۲ میلیون تومان حقوق بگیرد. حرف زیاد است اما آنقدر عملکرد دوستان واضح است که اگر بخواهم به تمام ضعف‌ها اشاره کنم زمان کم می آورم. البته نه علاقه‌ای به این موضوع و نه وقت پرداختن به آن را دارم و بهتر این است که در مورد برنامه‌های خودمان نظر بدهم.

حسینی در پایان خاطرنشان کرد: تیم‌های نوجوانان و جوانان و تیم ملی بزرگسالان با درایت کادرفنی نتایج خوبی کسب کردند و حتی علیرضا استکی در آوردن اسپانسر هم خودش دست به کار می‌شد و تا جایی که من میدانم حتی عکاس و فیلمبردار تیم ملی را هم خود استکی آورده و فدراسیون هیچ کمکی در این خصوص نداشته است. امیدوارم در صورتی که رأی اعتماد مجمع را کسب کردم، با کمک دوستان قدیمی و عزیزم مثل سیامک صالحی نایب رئیس کاربلد فدراسیون، علیرضا استکی، رضا مهدی‌پور، ابراهیم موسوی و … و همچنین اصحاب محترم رسانه بتوانیم آرامش را به بوکس برگردانیم و بوکس ایران را به جایگاه واقعی خود برسانیم.

صالحی و استکی نبودند ٧٠ درصد اعزام‌های تیم ملی بوکس کنسل می‌شد