مطالبات داوران بسکتبال پرداخت شد

خبرگزاری ایرنا :

فریدون سلیمان روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در خصوص وضعیت داوری بسکتبال کشورمان تصریح کرد: با نظر رئیس فدراسیون بسکتبال و با هدف ارتقای سطح داوری و کاهش اشتباهات در طول برگزاری لیگ در این مدت جلسات توجیهی را برگزار کردیم و به دنبال آن هستیم تا بهترین عملکرد داوری را در این رقابت‌ها شاهد باشیم.

وی در واکنش به سئوال خبرنگار ایرنا در خصوص اینکه در فصل گذشته گلایه‌هایی از داوری به خصوص در برخی از بازی‌های حساس مطرح شده بود، تاکید کرد: اشتباهات در داوری ممکن است وجود داشته باشد و تمامی آنها سهوی است. خوشبختانه جامعه داوری بسکتبال از داوران خوشنام و مطرح تشکیل شده اما در همین فضا نیز ممکن است شاهد اشتباهاتی باشیم. خوشبختانه در فصل گذشته اشتباهات تاثیرگذاری دیده نشد که در نتیجه بازی موثر باشد اما می‌خواهیم همین اشتباهات سهوی را نیز کاهش دهیم تا بتوانیم آمار مطلوبی را به ثبت برسانیم. 

مسئول کمیته داوران فدراسیون بسکتبال خاطر نشان کرد: هرساله قبل از شروع لیگ کمپ‌هایی را برای داوران برگزار می‌کنیم که در آن داوران را برای حضور در لیگ آماده می‌کنیم، امسال هم این روند ادامه داشت و ۱۰ کمپ برای مردان و زنان با حضور اساتید داوری برگزار شد تا شاهد قضاوت‌های خوبی در طول فصل باشیم که از آن جمله می‌توانم به کمپ‌های مشهد و تنکابن اشاره کنم که آخرین قوانین و تغییرات به روزرسانی شد. 

او در ادامه به نشست تعدادی از داوران مطرح کشور با رئیس فدراسیون بسکتبال هم اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط موجود این فرصت را داشتیم تا با جواد داوری در خصوص مسایل روز نشستی را برگزار و در خصوص اتفاقات این رشته به بحث و تبادل نظر بپردازیم. رئیس فدراسیون بسکتبال در این دیدار بر اهمیت قضاوت خوب داوران تاکید داشت و خواستار عملکرد بهتر این قشر از جامعه بسکتبال شد. 

وی به تسویه کامل بدهی داوران هم تاکید کرد و گفت: با دستور رئیس فدراسیون تمامی مطالبات قبلی داوران در دستور کار قرار گرفت، بخش بیشتر کار انجام شده و سایر بدهی داوران هم در حال انجام است و قبل از شروع لیگ تمامی مطالبات پرداخت خواهد شد. 

گفتنی است رقابت‌های لیگ برتر مردان با حضور ۱۲ تیم از هفتم مهرماه و لیگ برتر بانوان نیز از ۲۲ مهرماه با شرکت ۱۰ تیم آغاز خواهد شد.

مطالبات داوران بسکتبال پرداخت شد