شریف: فدراسیون تکلیف تیم ملی فوتسال زنان را مشخص کند

خبرگزاری ایرنا :

فاطمه شریف روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا درباره وضعیت لیگ برتر، اظهار داشت: یکی از معایب لیگ برتر فوتسال زنان در دوران گذشته این بود که سطح تیم‌ها خیلی به هم نزدیک نبود. ۶ تیم برای قهرمانی می‌جنگیدند، چند تیم در میان جدول بودند و چند تیم ضعیف هم در انتهای جدول بودند که سطح رقابت‌ها را پایین می‌آوردند.

وی افزود: سازمان لیگ به همین دلیل تصمیم گرفت تا سوپر لیگ را با حضور هشت تیم برتر برگزار کند تا سطح مسابقات بالا برود. در کنار آن لیگ برتر را برای تیم‌های دیگر برگزار می‌کند. الان نمی‌توانم نظر بدهم که این روش درست است یا خیر و پس از برگزاری یک دوره این موضوع مشخص می‌شود.

سرمربی نصر فردیس عنوان کرد: یکی از مزایای برگزاری سوپرلیگ این است که این هشت تیم تقریبا همسطح هستند و دیگر بازی‌های وحشتناک یک طرفه را نداریم. اگر این بازی‌ها در لیگ باشد تعداد آن محدود خواهد بود. بزرگ‌ترین مشکل سوپر لیگ این است که بسیاری از مربیان و بازیکنان پشت در می‌مانند. زیرا قبلا لیگ برتر با حضور ۱۶ تیم برگزار می‌شد و به تعداد این تیم‌ها کادر فنی و بازیکن جذب می‌کردند. الان باید نصف این بازیکنان در لیگ پایین‌تر کار کنند.

وی یادآور شد: بازی‌های سوپر لیگ در این فصل جذاب‌تر می‌شود و هر هفته چهار بازی برگزار می‌کنند و سه بار باید با یک تیم بازی کنیم. سطح کیفی و فنی لیگ بالاتر می‌رود. تیم‌هایی در این فصل حضور دارند که مدعی قهرمانی هستند.

شریف درباره تصمیم سلیمانی برای حضور در تیم ملی حفاری و ترک تیم ملی گفت: این یک تصمیم شخصی است و به من مربوط نمی‌شود و فدراسیون فوتبال باید در این زمینه تصمیم‌گیری کند. مدیریت جدیدی روی کار آمده است و امیدوارم هر چه سریع‌تر در این زمینه تصمیم بگیرد. جایز نیست تا بیشتر از این زمان از دست بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: درست است که مسابقات آسیایی در تقویم ای اف سی گنجانده نشده است اما مسابقات کافا و تورنمنت روسیه وجود دارد و به هر حال در آسیا هنوز عرصه‌ای برای رقابت وجود دارد. باید پروسه تغییر نسل در تیم ملی اتفاق بیفتد. سلیمانی هم جوانب امر را در نظر گرفت و دید که مسابقاتی در کار نیست و به همین دلیل به یک تیم لیگ برتری رفت. مربیان از طریق مربیگری امرار معاش می‌کنند و تصمیم او به همین دلیل بوده است.

سرمربی نصر فردیس اظهار داشت: مهدی تاج یکی از کرسی‌های ای اف سی را دارد و در کمیته فوتسال آسیا عضو است و یک رای برای گنجاندن مسابقات در ای اف سی کافی نیست. تاج با توجه به اطلاعاتی که از وضعیت فوتسال زنان دارد، قطعا حامی زنان خواهد بود تا مسابقات آسیایی برای فوتسال زنان در تقویم ای اف سی گذاشته شود. هرچند کرونا ضرر هنگفتی ایجاد کرد و باعث شد تا یک سری از مسابقات حذف شود. اگر تمامی کشورهای قاره کهن مطالبه کنند، می‌توانند کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای برگزاری مسابقات در فوتسال زنان قانع کنند.

شریف: فدراسیون تکلیف تیم ملی فوتسال زنان را مشخص کند