رقابت‌های کشتی پلیکونه ایتالیا؛ مدال طلا بر سینه حسینوند نشست

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، نتایج کشتی‌گیران در روز نخست، بدین شرح زیر است: در وزن ۵۵ کیلوگرم که با حضور ۳ نفر و به صورت دوره ای برگزار می‌شود، محمد حسینوند پناهی در کشتی نخست با نتیجه ۱۱ بر ۷ فلورین تیتا از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب ماکس نوری از آمریکا شد، اما با توجه به شکست این کشتی‌گیر آمریکایی مقابل کشتی‌گیر کشور رومانی، حسینوند با توجه به کسب امتیاز فنی بیشتر، صاحب مدال طلا شد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم سجاد ایمن طلب در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب تیگران گالوستیان از فرانسه شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر در مرحله نیمه‌نهایی از دور رقابت ها کنار رفت. محمدجواد رضایی دیگر نماینده کشورمان در این وزن پس از استراحت در دور اول در دور دوم مقابل مورتن تورسن از نروژ با نتیجه ۲ بر یک به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله به مقابل حسرت جعفراف از آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب شد و به دیدار رده‌بندی رفت. رضایی در این دیدار به مصاف نیکلاس اوهلن از سوئد می‌رود.

در وزن ۸۷ کیلوگرم حسین نوری در دور نخست با نتیجه ۸ بر صفر مهمتالی کوجوک عثمان از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل الکس کسیدیس از سوئد با نتیجه ۹ بر ۷ شکست خورد. و با توجه به راه نیافتن این کشتی‌گیر به دیدار فینال، نوری از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر ایگور آلوز دیگو از برزیل را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل نیکولاز کاخلاشویلی از ایتالیا با نتیجه یک بر یک مغلوب شد و با توجه به حضور این کشتی‌گیر در دیدار فینال، به دیدار رده بندی رفت. بالی در این دیدار به مصاف الکس زوکه از مجارستان می‌رود.

رقابت‌های رده بندی و فینال اوزان عصر امروز برگزار می‌شود.

براین اساس، نخستین مسابقه دارای سیستم رنکینگ تورنمنت بین‌المللی جام یاشار دوغو است روزهای ۵ تا ۸ اسفند ۱۴۰۰  (۲۴ تا ۲۷ فوریه) در استانبول ترکیه برگزار شد. دومین رویداد دارای رنکینگ در آلماتی قزاقستان روزهای ۱۲ تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ (۲ تا ۵ ژوئن) برگزار شد.

متئو پیلکونه سومین تورنمنت دارای رنکینگ نیز یکم تا پنجم تیر ۱۴۰۱ برگزار می‌شود.

آخرین سری از این نوع مسابقات نیز قرار است در قاره آفریقا و به میزبانی تونس برگزار شود. زمان برگزاری این پیکارها روزهای ۲۳ تا ۲۶ تیر (۱۴ تا ۱۷ ژوئیه) است.

رقابت‌های کشتی پلیکونه ایتالیا؛ مدال طلا بر سینه حسینوند نشست