کاظمی‌پور: فدراسیون‌ها، بانوان متخصص را به مجامع بین‌المللی ورزشی معرفی کنند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، مریم کاظمی‌پور در نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان، افزود: نخستین گردهمایی نواب رئیس بانوان فدراسیون‌های ورزشی بزودی برگزار می‌شود و در این جلسه روسای فدراسیون‌ها هم حضور خواهند داشت تا با توجه به موضوعات مهم مرتبط با ورزش بانوان، با هم افزایی و هماهنگی نتایج بهتری در راستای توسعه و تعالی ورزش بانوان کسب کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش به تخصیص حداقل ۱۰ درصد از بودجه‌های فدراسیون ها به ورزش بانوان اشاره کرد و گفت: برخی از فدراسیون‌هایی که فراتر از ۱۰ درصد از بودجه خود را به ورزش بانوان اختصاص داده اند، نتایج آن را به صورت کامل در رویدادهای ورزشی دیده‌اند تا جاییکه حتی در برخی از رویدادها، سهم مدال آوری دختران بیشتر بود.

معاون توسعه ورزش بانوان، پرورش نیروهای متخصص در کادر فنی تیم‌های ملی بانوان، معرفی زنان متخصص و حرفه ای به مجامع بین المللی و توجه به ارتقای آموزشی داوران و مربیان بانوان را از دیگر اولویت های فدراسیون های ورزشی در حوزه بانوان برشمرد.

کاظمی پور با بیان اینکه تعریف متفاوتی از توسعه ورزش بانوان در فدراسیون ها داریم، اظهار داشت: برخی از رشته‌های ورزش بانوان دوره آماتوری را سپری کرده و برخی از رشته‌ها نیز همچنان در مرحله گذار هستند، بنابراین انتظار از رشته‌های مختلف متفاوت است و میزان توسعه یافتگی هر رشته را با معیارهای خاص همان رشته مورد سنجش قرار می دهیم و هدف نهایی حمایت وزارت ورزش از ورزش بانوان برای پیشرفت در ابعاد مختلف است.

وی در ادامه از مراسم تجلیل ۱۰ نفر از بانوان ورزشکار، مربی، داور و دو نفر از مادران قهرمان پرور و همسران قهرمانان بمناسبت فرارسیدن سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خبر داد و هدف از برگزاری این رویداد را معرفی شاخص هایی از زنان موفق در عرصه ورزش به جامعه عنوان کرد.

نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک عصر امروز در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

کاظمی‌پور: فدراسیون‌ها، بانوان متخصص را به مجامع بین‌المللی ورزشی معرفی کنند