پولادگر: تا دو هفته دیگر به فدراسیون ها پرداخت داریم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، نشست حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون های ورزشی در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک در حال برگزاری است. در این نشست سید رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا رییس کمیته ملی پارالمپیک، سید محمد پولادگر معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و دیگر مسئولان وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به همراه روسای فدراسیون های ورزشی حضور دارند.

در ابتدای این نشست پس از قرائت کلام الله مجید و سرود مقدس ایران، کلیپی از تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام در محل وزارت ورزش و جوانان پخش شد.

سپس محمد پولادگر معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش در گزارش خود خطاب به اعضای جلسه، گفت: خدا را شکر خاکسپاری دو شهید گمنام در وزارت ورزش که آرزوی خیلی ها بود صورت گرفت. این روزها معمولا همه طلب دارند و خود را مدیون نمی دانند و این دو شهید بزرگوار به یاد ما می آورند که مدیون هستیم.

وی افزود: با کمال احترامی که برای همه شما قائلم باید بگویم ۳ خط قرمز دارم، یکی شبهات مالی است که به نظر من هر چه در این حوزه بشود تا عملیات مالی شفاف باشد اجحاف نکرده اید. حیف و میل نشانه ناکارآمدی است، آن هم در این شرایط اقتصادی کشور. مورد دیگر در نظر نگرفتن شئونات اخلاقی است. ما زمانی در ورزش زبانزد اخلاق بودیم. بی حرمتی به پیشکوستان و بزرگان نباید رخ بدهد. مورد سوم دروغ است. خدایا به تو از شر دروغ پناه می بریم و امیدوارم از این نظر محیط ورزش سالم باشد.

پولادگر افزود: ۱۰ فدراسیون در آستانه اتمام ریاستشان بود یا دوره شان تمام شده بود که انتخابات آن ها برگزار شد. در هر حال اساسنامه جدید است و ممکن است شبهاتی برای شما ایجاد کند اما دوستان ما آماده هستند کمک کنند تا طبق اساسنامه‌ای که نشان از بلوغ جامعه وررش است، جلو بروند. دقت کنید در هیات رییسه چه چیزی تصویب می کنید. چند انتخابات هم در راه داریم و چند فدراسیون که در ابتدای سال آینده باید انتخابات برگزار کنند باید تلاش کنند تا طبق اساسنامه جدید اینکار را شروع کنند.

پولادگر خاطرنشان کرد: تاکید داشتیم ابتدا حساب فدراسیون ها مقداری شارژ شود اما امکان انجام آن مهیا نشد. این اتفاق در دو هفته بعد انجام می شود و شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

پولادگر: تا دو هفته دیگر به فدراسیون ها پرداخت داریم