شکوه‌فر: مجتمع‌ شورای حل اختلاف تخصصی ورزش راه‌اندازی می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، بنیامین شکوه‌فر امروز (چهارشنبه) در نشست مسئولان ورزش با روسای فدراسیون‌های ورزشی گفت: یکی از مباحث و مشکلات بزرگ ما در مسائل حقوقی ورزش، اختلافاتی بود که بعضا بین ورزشکاران و فدراسیون‌ها یا تیم‌ها با فدراسیون‌ها بود.

وی افزود: رسیدگی به این مسائل به کارشناسان عادی سپرده می‌شد که مشکلاتی را برای ورزش به همراه داشت. در جلسه‌ای که با ریاست قوه قضاییه داشتیم درخواست کردیم تا یک مجتمع شورای حل اختلاف تخصصی ورزش با مشارکت وزارت ورزش و جوانان را برای برطرف کردن مشکلات کوچک مقیاس ورزش اختصاص دهند که امیدوار هستیم در دهه فجر امسال اولین مجتمع‌های قضایی ورزش را در نیمی از مراکز استان‌ها راه‌اندازی کنیم.

او ادامه داد: راه‌اندازی و پیگیری مرکز داوری ورزش نیز مد نظر است. جلسات متعددی را با کارشناسان حقوقی  در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برگزار کردیم. ان‌شاءالله در کنار هم فضایی ایجاد می‌کنیم بحث مراجعه به دادگاه CAS کمتر شود.

معاون امور حقوقی، مجلس و استان‌های وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: داشتن مشاور حقوقی برای فدراسیون‌ها می‌تواند در بسیاری از موارد کمک حال روسای فدراسیون‌ها باشد تا در صورت بروز مشکل به شما اخطار دهد که جلوگیری کنید. با ایجاد ظرفیت بیشتر در این زمینه از ایجاد مشکلات آینده جلوگیری می شود.

شکوه‌فر از رییسان فدراسیون‌ها خواست که مدیریت حقوقی وزارت ورزش را برای تصویب آیین‌نامه‌های داخلی خود دخالت دهند که قطعا برای شما کمک کننده خواهد بود. در قراردادهای خود مشاوران حقوقی را دخالت دهید که بسیار مهم است. آموزش حقوقی در فدراسیون‌ها را مهم بدانید و وزارت ورزش و جوانان نیز در این زمینه کمک حال شما خواهد بود

نشست مشترک روسای فدراسیون‌های ورزشی با حضور سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان و سیدرضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک عصر امروز در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

https://dailies.ir/20/01/2022/%d8%b4%da%a9%d9%88%d9%87%e2%80%8c%d9%81%d8%b1-%d9%85%d8%ac%d8%aa%d9%85%d8%b9%e2%80%8c-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%ad%d9%84-%d8%a7%d8%ae%d8%aa%d9%84%d8%a7%d9%81-%d8%aa%d8%ae%d8%b5%d8%b5%db%8c/