برتری پرگل هندبال ایران برابر استرالیا/ فردا مصاف برابر هندوستان

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا و انتخابی رقابت‌های جهانی از امروز سه شنبه ۲۸ دی ماه با حضور ۱۶ تیم در قالب چهار گروه در شهر دمام عربستان آغاز شد. ایران در این رویداد در گروه دوم با تیم‌های عربستان، استرالیا و هند هم گروه است. طبق برنامه شاگردان مانوئل فرناندز امروز ساعت ۱۸:۳۰ در اولین مسابقه خود به مصاف تیم استرالیا رفتند.

اولین گل تیم ملی هندبال کشورمان توسط سجاد استکی لژیونر خارجی ایران در سالن امیر النایف ثبت شد. در ادامه نیمه اول این دیدار هم شاگردان مانوئل از تیم رقیب جلو بودند و در نهایت توانستند این نیمه را با نتیجه ۱۶ بر ۵ به پایان برسانند.

در نیمه دوم بازی هم تیم ایران شروع بسیار خوبی داشت به طوری که تلاش استرالیایی‌ها برای به ثمر رساندن گل ششم تا دقایقی به سختی برای آنها فراهم شد. در نهایت تیم ایران با نتیجه ۳۲ بر ۱۰ و اختلاف ۲۲ گل در این دیدار به برتری رسید.

هندبالیست‌های کشورمان در ادامه این رویداد، فردا چهارشنبه ۲۹ دی ماه از ساعت ۱۶:۳۰ در سالن امیر النایف عربستان به مصاف تیم هندوستان خواهند رفت. پنجشنبه ۳۰ دی ماه هم در آخرین مسابقه مرحله گروهی باید برابر تیم میزبان صف آرایی کنند.

قرار بود این دوره از مسابقات در دی ماه به میزبانی کشورمان برگزار شود اما با تصمیم کنفدراسیون هندبال آسیا مبنی بر شیوع بیماری کرونا در ایران، میزبانی از ایران گرفته و به عربستان سپرده شد.

گروه‌بندی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا به این ترتیب است:

گروه A: کره، کویت، اردن و سنگاپور
گروه B: عربستان، ایران، استرالیا و هند
گروه C: قطر، امارات، عراق و عمان
گروه D: بحرین، هنگ کنگ، ازبکستان و ویتنام

در اولین روز این مسابقات شش مسابقه در سه گروه دیگر برگزار شد که نتایج آن به این ترتیب است:

گروه A:
کره جنوبی ۴۰- سنگاپور ۲۸
کویت ۴۲ – اردن ۳۱

گروه B:
ایران ۳۲- استرالیا ۱۰
عربستان- هند (ساعت ۲۰ برگزار می‌شود)

گروه C:
امارات ۳۱- عراق ۳۲
قطر ۳۱ – عمان ۱۴

گروه D:
هنگ کنگ ۲۴ – ازبکستان ۲۸
بحرین ۴۶ – ویتناتم ۱۴

بیستمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا و انتخابی مسابقات جهانی لهستان-سوئد ۲۰۲۳ از ۲۸ دی تا یازدهم بهمن به میزبانی دمام عربستان برگزار می‌شود و ۵ تیم جواز حضور در مسابقات جهانی را کسب خواهند کرد.

https://dailies.ir/18/01/2022/%d8%a8%d8%b1%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d9%be%d8%b1%da%af%d9%84-%d9%87%d9%86%d8%af%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d8%a8%d8%b1-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%b1%d8%a7%d9%84%db%8c/