۱۵۰۰ یورو برای دو رویداد هزینه کردم/ از خودم راضی‌ هستم

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، مسابقات تنیس روی میز فیدر آلمان در شرایطی طی روزهای ۲۰ تا ۲۴ دی ماه به میزبانی دوسلدورف برگزار شد که امیرحسین هدایی یکی از سه بازیکن ایرانی شرکت کننده در آن بود. این ملی پوش تنیس روی میز کشورمان بلافاصله پس از پایان کارش در دوسلدورف راهی سوئد شد تا در لیگ اروپا حاضر شود. هدایی مجدد به آلمان باز می‌گردد تا در مسابقات بین المللی دیگری که به میزبانی این کشور برگزار می‌شود، شرکت داشته باشد.

هزینه حضور در این رقابت‌ها و رفت و آمد به محل برگزاری آنها با خود هدایی است با این حال وی مصمم به انجام آن است چراکه از شرکت در مسابقات اینچنینی کسب آمادگی بیشتر همراه با ارتقای رنکینگ جهانی را دنبال می‌کند تا به پیگیری اهدافش برای حضور نتیجه بخش در بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک پاریس کمک کند.

امیرحسین هدایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در مورد مسابقات آلمان هزینه اقامت در این کشور حدود ۵۰۰ یورو می‌شود، هزینه سفر که شامل پرواز و تست کرونا می‌شود هم حدود ۳۰۰ – ۲۰۰ یورو می‌شود. در مجموع برای سفری که به آلمان داشتم و سفر دوباره ای که به این کشور دارم حدود ۱۵۰۰ یورو هزینه ام شده است. فدراسیون در تامین این هزینه نقشی نداشت چون اصلاً حضور در این دو رویداد در برنامه تیم ملی نبود. هزینه‌ها را از جیب خودم پرداخت کردم. من سال جدید میلادی را با این هزینه آغاز کردم و راضی هم هستم.

وی با یادآوری اینکه بازی‌های المپیک در سال ۲۰۲۴ برگزار می‌شود، ادامه داد: برخی از سهمیه‌های تنیس روی میز برای المپیک از طریق رنکینگ توزیع می‌شود. تکلیف برخی سهمیه‌ها هم از طریق برگزاری مسابقات انتخابی مشخص می‌شود. بنابراین باید از حالا در مسابقات مختلف شرکت داشته باشم تا وضعیت بهتری در رنکینگ جهانی پیدا کنم یا اگر کارم به رقابت‌های انتخابی کشیده شد بتوانم از حضور در آنها نتیجه بگیرم. از طرفی طبق تاکید فدراسیون جهانی، هر بازیکن در طول سال باید حداقل در هشت رویداد بین المللی شرکت داشته باشد. این موضوع هم روی وضعیت رنکینگی بازیکنان تاثیر دارد.

این ملی پوش تنیس روی میز با بیان اینکه این مسئله انگیزه ام برای شرکت در مسابقات بین المللی مختلف حتی با هزینه شخصی را تقویت می‌کند، تصریح کرد: سال آینده مسابقات کشورهای اسلامی و بعد از آن بازی‌های آسیایی برگزار می‌شود. قبل از این دو رویداد هم مسابقات تیمی قهرمانی جهان برگزار می‌شود. برای تعیین ترکیب تیم اعزامی به این رقابت‌ها، مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار می‌شود.باید از حضور در این مسابقات مجوز اعزام را بگیرم. مسئله مهم دیگر این است که باید عملکرد طوری باشد که به عنوان یکی از دو بازیکن برای حضور در بخش انفرادی بازی‌های آسیایی و اسلامی انتخاب شوم.

هدایی تاکید کرد: برایم مهم است که همچون مسابقات اخیر قهرمانی جهان بتوانم در بخش انفرادی بازی‌های آسیایی و اسلامی شرکت داشته باشم. فقط حفظ آمادگی فعلی و ارتقای آن می‌تواند من را به این اهدافم برساند بنابراین باید در مسابقات مختلف شرکت داشته باشم تا آمادگی ام را بیشتر کنم. به هر حال تنیس روی میز ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی شانس کسب مدال طلا دارد، در بازی‌های آسیایی هم می‌خواهم نتایج خوبی بگیرم و افتخار آفرینی کنم.

«نوشاد عالمیان در بازی‌های آسیایی اندونزی با طلسم شکنی موفق به کسب مدال برنز شد. فکر می‌کنید این حد از آمادگی را داشته باشید که در بازی‌های آسیایی هانگژو تنیس روی میز ایران را دوباره صاحب مدال کنید؟» این بازیکن در پاسخ به این پرسش گفت: مدال نوشاد عالمیان خیلی ارزشمند بود اما کسب مدال در بازی‌های آسیایی به خیلی مسائل بستگی دارد مثل اینکه با بازیکنان چینی همگروه نشویم. در کل اما می‌خواهم وضعیتم آمادگی ام به گونه‌ای باشد که در بخش انفرادی بازی‌های آسیایی شرکت کنم و بهترین عملکردم را هم در این بخش داشته باشم.

هدایی با تاکید بر اینکه این روزها با اعتماد به نفس خوبی پیگیر تمرینات و مسابقاتش است، گفت: عملکرد خوبی که در مسابقات اخیر داشتم و شرایط رضایت بخشی در تمرینات دارم باعث شده خودم از خودم راضی باشم و اعتماد به نفسم قوی شده باشد.

ملی پوش تنیس روی میز ایران همچنین اشاره‌ای به مسابقات فیدر آلمان داشت و گفت: در بخش انفرادی این رقابت‌ها، نتیجه دیدار اولم را به یک بازیکن چینی الاصل که برای کشور میزبان بازی می‌کرد واگذار کردم و حذف شدم. در بخش دوبل هم تا مرحله یک چهارم پیش رفتم. من و امین احمدیان که در ترکیب تیم دوبل را تشکیل می‌دادیم در دور نخست این مرحله استراحت داشتیم. در دور دوم ترکیب رومانی و ایران (نوید شمس) را شکست دادیم و در دور سوم که به تیم دوبل اتریش باختیم در حالی که اگر این دیدار را به سود خود تمام می‌کردیم به جمع چهار تیم برتر می‌رفتیم و مدال‌مان قطعی بود.

هدایی که همزمان با ایران در لیگ مجارستان هم بازی می‌کند با بیان اینکه طی دو روز گذشته تیم باشگاهی خود را در لیگ اروپا به میزبانی سوئد همراهی کرد، یادآور شد: به آلمان باز می‌گردم تا طی روزهای ۲۷ دی ماه ۳۰ دی ماه در مسابقات دیگری به میزبانی آلمان شرکت کنم. بعد از این رقابت‌ها باید از همان آلمان به ایران باز گردم. ۲ تا ۶ بهمن ماه مسابقات لیگ برگزار می‌شود و باید در ترکیب فراسنج در این رقابت‌ها شرکت داشته باشم.

وی گفت: فراسنج مدافع عنوان قهرمانی است و امسال هم با ترکیب حرفه‌ای در لیگ شرکت کرده است. باید کمک کنم قهرمانی تیمم در ایران تکرار شود.

https://dailies.ir/17/01/2022/%db%b1%db%b5%db%b0%db%b0-%db%8c%d9%88%d8%b1%d9%88-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d9%88-%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%af%d8%a7%d8%af-%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%da%a9%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%a7%d8%b2/