شعبانیان: والیبالیست های دختر پرتلاش و باانگیزه تمرین کردند

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، سومین اردوی آماده‌سازی تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران که روز شنبه سیزدهم آذرماه آغاز شده بود، چهارشنبه (۱۷ آذرماه) و دو روز زودتر از موعد مقرر به پایان رسید.

این اردو درحالی به میزبانی کمپ چمران برگزار شد که کادرفنی ۲۶ بازیکن را برای حضور در اردو دعوت کرده بودند اما سارینا یعقوبی به دلیل مشغله تحصیلی و هدیه طالعی به دلیل حضور در رقابت‌های لیگ برتر، امکان حضور در اردوی سوم را نداشتند. به همین دلیل اردوی مذکور با ۲۴ بازیکن برگزار شد.

میترا شعبانیان سرمربی تیم ملی نوجوانان دختر درخصوص کم و کیف برگزاری اردوی سوم، گفت: اردو را با حضور ۲۴ بازیکن شروع کردیم و هدفمان این بود که به لحاظ آمادگی بدنی روی بازیکنان حاضر در اردو کار کنیم. به همین دلیل هر روز تمرین بدنسازی داشتیم اما هنوز کار با وزنه را در دستور کار قرار نداده‌ایم آن هم به دلیل ضعف قوای جسمانی بازیکنان و نیاز بیشترشان به هماهنگی سازگاری و ساختاری. در عین حال در برگزاری اردوها، تکنیک‌ها و مهارت‌های بازیکنان را هم پرورش می‌دهیم.

وی افزود: سعی کردیم تمام تکنیک‌های پایه را مجددا برای بازیکنان مرور کنیم تا ضعف‌ها برطرف شود. خوشبختانه از این اردو راضی بودم. بچه‌ها بسیار با انگیزه و پرتلاش هستند.

شعبانیان با اشاره به وقفه ۱۰ روزه در برگزاری اردوی چهارم تیم ملی نوجوانان دختر، گفت: به دلیل برگزاری مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور، وقفه‌ای ۱۰ روزه در اردوها خواهیم داشت و اردوی چهارم تیم ملی را از ۲۷ آذرماه به مدت هشت روز و با حضور ۲۲ بازیکن استارت خواهیم زد. در مدت تعطیلی اردوها، بازیکنان برای بازی در تیم‌های استانی خود مختار هستند اما باید مراقب باشند تا خدایی نکرده دچار آسیب‌دیدگی یا ابتلا به ویروس کرونا نشوند. ضمن این‌که کادرفنی تیم ملی نوجوانان در سه منطقه‌ای که مسابقات قهرمانی نوجوانان کشور برگزار می‌شود، حضور خواهد داشت و رقابت‌ها را رصد می‌کند.

شعبانیان: والیبالیست های دختر پرتلاش و باانگیزه تمرین کردند