اعلام خطا روی مهدی طارمی صدای باشگاه بنفیکا را درآورد!

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، در یکی از بازی‌های هفته هفدهم لیگ پرتغال شنبه شب تیم پورتو به مصاف استوریل رفت و با نتیجه ۳ بر ۲ یک برد دراماتیک را رقم زد. در این بازی که مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو در ترکیب اصلی این تیم بود، استوریل نیمه اول را با دو گل به سود خود تمام کرد. در نیمه دوم آتش بازی پورتو شروع شد و ابتدا مهدی طارمی در دقیقه ۴۹ برای پورتو گلزنی کرد.

در حالی که بازی با نتیجه ۲ بر ۱ دنبال می‌شد، استوریل صاحب یک ضربه کرنر شد و مهدی طارمی هم برای مهار بازیکنان حریف تا محوطه جریمه تیم پورتو عقب آمد. این کرنر ارسالی در دقیقه ۶۲ با ضربه سر بازیکن استوریل که بالاتر از مهدی طارمی به هوا پریده بود، وارد دروازه پورتو شد اما داور گل را مردود اعلام کرد. صحنه آهسته نشان داد بازیکن استوریل با آرنج به صورت طارمی زده و دلیل مردود شدن گل همین موضوع بوده است.

در ادامه پورتو موفق شد گل تساوی را در دقیقه ۸۴ و سپس گل برتری را در دقیقه ۸۹ به ثمر برساند و با کسب این برد ارزشمند، زمین را ترک کند.

اعلام خطا روی مهدی طارمی صدای باشگاه بنفیکا را درآورد!
لحظه برخورد آرنج بازیکن استوریل به صورت طارمی

مردود شدن گل استوریل در این مسابقه نه تنها اعتراض اعضای این تیم را در پی داشت بلکه باشگاه بنفیکا را هم به واکنش واداشت. این باشگاه با انتشار فیلمی از لحظه باز شدن دروازه‌اش در دیدار با همین استوریل به شکل مشابه، به دوگانگی و تبعیض داوران برای اعلام خطا اعتراض کرد.

انتشار این فیلم و مقایسه آن با خطای مهدی طارمی بازتاب بسیار گسترده‌ای در رسانه‌های پرتغال داشته است چرا که در صورت مردود نشدن این گل و باخت پورتو، فاصله بنفیکا با پورتو در جدول به ۱۰ امتیاز نمی‌رسید.

در حال حاضر تیم پورتو با ۴۷ امتیاز صدرنشین است و اسپورتینگ لیسبون و بنفیکا با ۴۴ و ۳۷ امتیاز دوم و سوم هستند.

اعلام خطا روی مهدی طارمی صدای باشگاه بنفیکا را درآورد!

انتشار فیلم اعتراضی باشگاه بنفیکا

اعلام خطا روی مهدی طارمی صدای باشگاه بنفیکا را درآورد!