پیام وزیر ورزش به مناسبت سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مراسم گرامیداشت پنجاه و چهارمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی امروز جمعه ۱۷ دی ماه در ابن بابویه شهر ری برگزار می‌شود. بر این اساس متن پیام سید حمید سجادی به همین مناسبت به شرح زیر است:

«فرهنگ پهلوانی یکی از شاخصه‌های تاریخ ایرانیان و میراث گرانبهای تمدن ایرانی محسوب می‌شود که از نیاکان ما به ارث رسیده و با تعالیم اسلام تکامل‌یافته و با الگو قراردادن جوانمرد عالم بشریت، حضرت علی (ع) و اتکا به مضامین معنوی و خصائل پسندیده اخلاقی برگرفته از قرآن، احادیث، روایات، منابع ارزشمند عرصه ادبیات همچون شاهنامه فردوسی، سبک زندگی بی‌نظیری را به بشریت، معرفی و هدیه کرده است.

«جهان پهلوان غلامرضا تختی» به‌عنوان یکی از قهرمانان شاخص و پرافتخار ایران، که ۳ نشان المپیکی، او همچنان بر تارک ورزش کشور می‌درخشد، پرورش یافته‌ی همین فرهنگ است که با حسن اخلاق، مردم‌داری، به جایگاه رفیعی در میان مردم دست‌یافته و محبوبیت و مقبولیت او ادوار مختلف را درنوردیده تا جایی‌که در پنجاه‌وچهارمین سالگرد درگذشت این کشتی‌گیر مطرح و به‌نام تاریخ، همچنان یاد و نام او، به عزت و بزرگی در جامعه طنین‌انداز و ماندگار است.

۱۷ دی‌ماه برای جامعه ورزش کشور یک روز خاص است که پیامی ماندگار به همراه دارد. پیام هفدهم دی‌ماه هر سال، بیانگر اهمیت مهرورزی، اخلاق‌مداری، مروت، جوانمردی، دستگیری از مستمندان، وطن‌دوستی، وفاداری، گذشت و احترام در جامعه است که هر قهرمان با بهره‌گیری از این شاخصه‌ها و صفت‌های نیک انسانی، تبدیل به یک اسطوره و پهلوان ماندگار شده و به‌عنوان یک الگو در تاریخ بشریت مورد احترام باقی خواهد ماند.

با گرامیداشت یاد جهان پهلوان تختی، برای همه‌ی ورزشکاران و قهرمانان ایران اسلامی آرزوی سلامتی و سربلندی دارم و امیدوارم در مسیر رشد و تعالی در ابعاد فنی و فرهنگی، بالندگی را برای خود و جامعه به ارمغان آورند.»

پیام وزیر ورزش به مناسبت سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی