تکرار تجربه‌ در مسیر موفقیت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شب گذشته سوت آغاز مسابقات خنداننده شو۳ شبکه نسیم در قالب برنامه خندوانه به صدا در آمد. بیست شرکت کننده این برنامه در حضور سه داور یعنی  رامبد جوان، حسن معجونی و امیرمهدی ژوله با هم رقابت می‌کنند.

خنداننده شو این فرصت را برای شرکت‌کنندگان مهیا می‌کند که در عرصه طنزپردازی دیده شوند. تمامی برندگان دو قسمت قبل الان جزو مجریان، نویسندگان و بازیگران طنز هستند و برای خودشان برو و بیایی دارند. اگر چنین مسابقه‌ای نبود معلوم نبود که استعداد این هنرمندان شکوفا بشود یا خیر. لازمه استمرار این برنامه صبر و شکیبایی بیشتر افراد و گروه‌هایی است که احتمالا در قسمت‌های آتی با آنها شوخی خواهد شد. 

نگار طاهر احمدی و مصطفی احمدی پدیده‌های اولین قسمت فصل سوم مسابقه خنداننده شو بودند که اجرایشان با نظر مثبت داوران مواجه شد. نگار طاهر احمدی به عنوان تنها شرکت‌کننده زن به موضوع تقلب در امتحانات پرداخت و مصطفی احمدی نیز از شیرینی‌های لهجه شاهرودی گفت.

در هر شب ۵ شرکت کننده روی سن می روند و داوران یک اجرا را مستقیم به مرحله بعد می فرستند و یک نفر دیگر را حذف می کنند. از میان سه شرکت کننده دیگر دو نفر با رای مردمی به مرحله بعد صعود خواهد کرد.

در شب اول یاشار کبیری، مصطفی احمدی شاهرودی، نیما سهرابی، نگار طاهر احمدی و کاوه مرحمتی با هم در خنداندن تماشاگران رقابت کردند.

تکرار تجربه‌ در مسیر موفقیت

کشتی دانشجویی، ریزش مو و خواستگاری از جمله سوژه‌های قسمت اول بود. نگار طاهر احمدی سوژه تقلب در امتحانات را برای اجرایش انتخاب کرده بود.

نگار طاهر احمدی به عنوان تنها شرکت‌کننده زن به موضوع تقلب در امتحانات مدرسه پرداخت و مصطفی احمدی نیز از شیرینی‌های لهجه شاهرودی گفت.داور مسابقه در واکنش به اجرای این شرکت‌کننده زن گفت: شما نقش یک آدم ملنگ را بازی می کنید که خیلی خوب است. این که با خودت شوخی می کنی و خود ویرانی داری، روش مورد علاقه من است. این اجرا خیلی بالاتر از انتظار من بود. به کار شما تجاهل العارف می‌گویند؛ یعنی کسی که می داند ولی خودش را به ندانستن می زند.

رامبد جوان نیز ضمن تبریک به طاهر احمدی تاکید کرد: تو از یک تجربه سخت موفق بیرون آمدی. راحتی در اجرایت وجود دارد که مال خودت است و این نکته امتیاز بزرگی است.

این خنداننده در نهایت با رای داوران به مرحله رای‌دهی مردمی فرستاده شد. 

مططفی احمدی نیز از لهجه شاهرودی گفت و این که ترجمه هر واژه در این لهجه چه می‌شود. او تنها نفری بود که بر اساس نظر داوران به مرحله بعدی صعود کرد.

تکرار تجربه‌ در مسیر موفقیت

رامبد جوان پس از انتخاب مصطفی احمدی اجرای او را جذاب خواند و گفت: کسی را بالا می‌فرستیم که دلمان می خواهد اجرایش را در مرحله بعد ببینیم.

نقد و بررسی صریح و بیان نقاط ضعف اجراها یکی از امتیازهای فصل سوم این مسابقه است. به عنوان مثال امیرمهدی ژوله، بازیگر و فیلمنامه‌نویس آثار کمدی خطاب به یکی از شرکت‌کنندگان از پایین بودن سطح شوخی‌ها انتقاد کرد و گفت: در متن شما آدم ها منطق نداشتند؛ در حالی که شوخی موضوع بی‌منطقی نیست.

اجرای فردی که به سراغ موضوع پدرزن و برادرزن رفته بود هم با همین انتقاد مواجه شد. رامبد جوان از تکراری بودن این سوژه انتقاد کرد و امیرمهدی ژوله نیز تاکید کرد: از شوخی سازی برای نقد باید استفاده کنی. این که شوخی در حد روابطتت با پدرزن متوقف بماند خوب نیست.

خنداننده شو مسابقه‌ای در مجموعه برنامه خندوانه است که به معرفی استندآپ کمدین‌های جوان و با استعداد می‌پردازد. این مسابقه برای انتخاب بهترین خنداننده از میان مردم برگزار می‌شود و تفاوت آن با مسابقه خنداننده برتر که در فصل دو این برنامه اجرا شد این است که شرکت‌کنندگان مسابقه خنداننده برتر از میان هنرپیشگان و کمدین‌های مشهور سینما و تلویزیون بودند ولی خنداننده شو شرکت‌کنندگان را از میان مردم عادی انتخاب می‌کند.

تکرار تجربه‌ در مسیر موفقیت