«عزیز ایران» به کتابفروشی‌ها می‌رسد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه شنبه گروه فرهنگی ایرنا، محمد راهی مدیر عامل انجمن خوشه، از برگزاری اولین پویش «عزیز ایران» ویژه کتابفروشان به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهادت سردار رشید اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد.

 راهی، با اشاره به این که شهید سلیمانی یک چهره محبوب برای همه ملت ایران است، اظهار کرد: آنچه که در روز شهادت این شهید والامقام و استقبال از پیکر مطهر ایشان شاهد بودیم، آن حرکت عظیم مردمی در سرتاسر ایران اسلامی است که حاوی این پیام بود، که حاج قاسم، عزیزِ همه مردم ایران است.

وی در ادامه بیان کرد: پویش «عزیز ایران» با محوریت شخصیت شهید سلیمانی به مناسبت دومین سالگرد شهادت ایشان، برای اولین بار ویژه کتابفروشان کشور برگزار خواهد شد و حال و هوای کتابفروشی­ها تغییر خواهد کرد. مدیران کتابفروشی با طراحی ویترین کتابفروشی، طراحی فضای داخلی فروشگاه، چیدمان میز مختص به آثار شهید و برگزاری رویدادهایی از این دست می‌توانند در این پویش شرکت کنند.

مدیرعامل انجمن خوشه تصریح کرد: مدیران کتابفروشی بعد از طراحی و اجرای هر یک از موارد بیان شده، برای شرکت در پویش با ارسال عکس، ویدیو یا مستندات تا ۱۹ دی ماه به شماره ۰۹۹۲۹۹۱۲۸۱۲ (در شبکه‌های اجتماعی) وارد پویش شده و در قرعه کشی نهایی شرکت داده خواهند شد.

محمد راهی در پایان با اشاره به همکاری خانه کتاب و ادبیات ایران در تامین جوایز این پویش گفت: ۵۰ میلیون تومان جوایز نقدی و اعتباری برای این پویش در نظر گرفته شده است که به ۴ کتابفروشی هر کدام ۱۰ میلیون تومان به قید قرعه، اعتبار خرید از دومین نمایشگاه مجازی کتاب تعلق خواهد گرفت. همچنین به ۱۰ کتابفروشی هر کدام ۱میلیون تومان به قید قرعه اختصاص خواهد یافت.

«عزیز ایران» به کتابفروشی‌ها می‌رسد

به گزارش ایرنا، در سالگرد مراسم شهادت سردار سلیمانی نهادها و سازمان های مختلفی در عرصه های متنوع فرهنگی همچون کتاب، هنرهای تجسمی، سینما  و موسیقی فعالیت می کنند و برگزاری پویش هایی 

شهید قاسم سلیمانی، در اسفند ۱۳۳۵ خورشیدی در یکی از شهرستان های استان کرمان به نام رابُر چشم به جهان گشود. او دوران کودکی و نوجوانی خود را در کنار پدر به کار بنایی گذراند و در سال های جوانی در سازمان آب کرمان پیمانکار یکی از بخش های آن شد. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به این نهاد پیوست. با شروع جنگ تحمیلی قاسم  سلیمانی چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش می‌دهد و به جبهه‌های جنوب اعزام می‌کند و کمی بعد، خود در صدر یک گروهان به سوسنگرد اعزام می‌شود تا از پیشروی رژیم بعث در جبهه مالکیه جلوگیری کند.

سلیمانی در ۱۳۶۰  خورشیدی با حکم محسن رضایی فرمانده وقت سپاه پاسداران، به عنوان فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله منصوب شد. این سردار شهید در بسیاری از عملیات ها شرکت داشت و از فرماندهان عملیات‌های والفجر هشت، کربلای چهار و کربلای پنج نیز بود. با پایان یافتن جنگ در ۱۳۶۷خورشیدی، لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند. سردار سلیمانی در بهمن ۱۳۸۹ خورشیدی از طرف آیت الله خامنه‌ای، فرمانده کل قوا، درجه سرلشکری (بالاترین درجه نظامی در ایران) را دریافت کرد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ خورشیدی در حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به ۲ خودرو در فرودگاه بغداد، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون نیروی مردمی عراق (الحشد الشعبی) و همراهان دیگرشان در این حمله هدف قرار گرفتند و به شهادت رسیدند. این حمله با نظارت و دستور مستقیم رییس جمهوری آمریکا انجام شد.

«عزیز ایران» به کتابفروشی‌ها می‌رسد