پاسداشت دوبلور آقای ووپی در «تنسی تاکسیدو»

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی شبکه مستند، آیین پاسداشت شهروز ملک آرایی و رونمایی از مستند «ملک شهروز» شنبه ـ ۹ بهمن ماه ـ برگزار می‌شود.

«ملک شهروز» مستند پرتره شهروز ملک آرایی از تولیدات جدید شبکه مستند سیماست که شنبه، ۹ بهمن ماه از ساعت ۱۸ الی ۲۰ با حضور مدیران شبکه مستند سیما و جمعی از هنرمندان عرصه دوبله و دوستداران فرهنگ در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود.

این مستند به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ابوالفضل توکلی در ۵۲ دقیقه به جنبه‌های مختلفی از زندگی کاری شهروز ملک آرایی  می‌پردازد.

ابوالفضل توکلی درباره این مستند گفت: «ملک شهروز» پرتره استاد شهروز ملک آرایی سال ۹۹ کلید زده و اردیبهشت سال ۱۴۰۰ آماده پخش شد اما چون با مدیران شبکه درباره برگزاری مراسم پاسداشتی برای این هنرمند توافق داشتیم، کار از تلویزیون پخش نشد.

وی ادامه داد: متاسفانه با توجه به همه گیری کرونا و مسائلی مثل بسته بودن سالن ها و .. شرایط برای برگزاری این مراسم و رونمایی از مستند «ملک شهروز» فراهم نبود، قصد داشتیم مراسمی در شب تولد این استاد بزگوار برگزار کنیم که متاسفانه کسالت داشتند. در نهایت برنامه ما به روز شنبه، ۹ بهمن ماه موکول شد. 

این کارگردان همچنین بیان کرد: شهروز مُلک‌آرایی زادهٔ ۱۳۲۰ در ملایر  هنرمندی است که به تیپ سازی های فوق العاده اش در عالم دوبله شهره است و از نقش گویی‌های برجسته او می‌توان از شخصیت “کاپیتان لینچ” در کارتون ماجراهای گالیور و آقای ووپی در کارتون تنسی تاکسیدو نام برد.

توکلی در پایان یادآور شد: در این مستند شوکت حجت و تورج نصر نیز از پیشکسوتان دوبله و صدا هم ما را همراهی کردند.

پاسداشت دوبلور آقای ووپی در «تنسی تاکسیدو»

پاسداشت دوبلور آقای ووپی در «تنسی تاکسیدو»