سی و ششمین شماره نشریه «سرو» منتشر شد

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، سی و ششمین شماره ماهنامه فرهنگی و هنری «سرو» از سوی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تیتر «انقلاب بی بدیل» منتشر شد.
نشریه سرو از بخش‌های مختلفی تحت عنوان «راهیان»، «یادمان»، «راویان»، «دیده‌بان»، «گفتمان»، «پرسمان»، «ترجمان» تشکیل شده که هر بخش شامل موضوعات متنوعی است.
در این شماره از ماهنامه «سرو» سرمقاله‌ای به قلم بیژن مقدم با تیتر «در کجا ایستاده‌ایم» منتشر شده است.
در بخش یادمان سرو، پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) به مناسبت تشییع شهدای گمنام در روز شهادت حضرت زهرا (س) آمده است. یادمان همچنین مصاحبه‌ای با آقای یوسف قدیانی رییس اداره موزه‌های شهدا در بنیاد شهید و امور ایثارگران، تحت عنوان «استقبال بین المللی از موزه شهدا» آورده شده است.
در بخش راویان این شماره از نشریه سرو به نقش آفرینی سردار شهید حسن باقری، در مقاله‌ای تحت عنوان « جوانی که استراتژی جنگ را تغییر داد» اشاره شده است. 
دیده‌بان سرو با گفت‌وگویی از محمد گلریز، خواننده پیشکسوت سروده‌های انقلابی با تیتر «جنگ فرهنگی شوخی نیست»؛ به بررسی موسیقی انقلابی و تاثیر آن در میان قشر جوان جامعه و همچنین جایگاه و نقش آن در عرصه سینما و تئاتر دفاع مقدس پرداخته شده است. 
در ادامه این نشریه و در بخش‌های گفتمان سرو، پرسمان سرو، راهیان سرو و ترجمان سرو به موضوعاتی همچون بیانه گام دوم انقلاب، بررسی تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و چگونگی شکل‌گیری حزب الله و جبهه مقاومت در لبنان پرداخته شده است.

گفتنی است نشریه سرو با مدیرمسئولی «علی‌اصغر جعفری» و سردبیری «محمود اکرامی» در ۱۲۰صفحه، از سوی موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس چاپ و منتشر می‌شود.

سی و ششمین شماره نشریه «سرو» منتشر شد