اولین پخش «مادرکشی» از سیما/ عمو پورنگ پربیننده‌ترین محتوای تلوبیون

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از صداوسیما، مستند مادرکشی در جدیدترین قسمت از برنامه به اضافه مستند پخش شده و بحران آب در ایران با حضور علیرضا دهقان بررسی می‌شود.

چهل و هشتمین قسمت از برنامه تلویزیونی به اضافه مستند با پخش و بررسی مستند مادرکشی به کارگردانی کمیل سوهانی روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

مستند مادرکشی نگاهی آسیب‌شناسانه به وضعیت حکمرانی آب در ایران داشته و روایتگر بحران آب شده است. در این فیلم، بحران بی‌آبی از دیدگاه کشاورزان، صنعت‌گران و سایر مشاغل مرتبط به تصویر کشیده شده و علت‌های ایجاد بی‌آبی و پیامدهای آن مورد بررسی قرار گرفته است.

این فیلم مستند اولین بار در نهمین جشنواره سینما حقیقت به نمایش درآمد که با واکنش‌های متعددی روبه‌رو شد و اکنون این اثر برای اولین بار از تلویزیون ‌و در برنامه به اضافه مستند پخش می‌شود.

در این قسمت و پس از پخش مستند، میز کارشناسی برنامه با حضور علیرضا دهقان، مستندساز و فعال محیط زیست برگزار می‌شود و او درباره بحران آب در ایران، دلایل رخداد و راهکارهای برون رفت صحبت می‌کند. این قسمت از برنامه، روز سه‌شنبه (۳۰ آذر) ساعت ۲۰ از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه ۱ دی ساعت ۸:۳۰ و جمعه ۳ دی ساعت ۱۵ است.

به اضافه مستند، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده داخلی و خارجی در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می‌پردازد. این برنامه با اجرای امین قدمی، کارگردانی محسن کریمیان و تهیه‌کنندگی یاسر فریادرس با آیتم‌های مختلف سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۰ روی آنتن شبکه مستند می‌رود.

رونمایی از هویت جدید شبکه دو

مدیر شبکه دو سیما با اشاره به پخش ویژه‌برنامه یلدای دو صفر از رونمایی هویت بصری و گرافیکیِ جدید این شبکه خبر داد.
محمدرضا جعفری جلوه، به رونمایی از هویت بصری و گرافیکی جدید این شبکه به عنوان هدیه ویژه شبکه دو به مخاطبان اشاره کرد و گفت: به پاس ظرفیت‌های نهفته در این شب بر آن شدیم یک هدیه ویژه شب چله نیز به مخاطبان ارجمندمان تقدیم کنیم و آن هم هویت بصری و گرافیک جدید شبکه دو سیماست که پس از سال‌های متمادی مبتنی بر هویت و ماموریت‌های این شبکه طراحی و نهایی شده است. و امیدواریم در خور و شایسته مخاطبان‌مان باشد.

کلبه عمو پورنگ پربیننده‌ترین محتوای حرفه‌ای فارسی زبان در فضای اینترنت

همزمان با دستیابی کلبه عمو پورنگ به عنوان پربیننده‌ترین محتوای حرفه‌ای فارسی زبان در تلوبیون، نشستی صمیمانه با حضور عوامل و بازیگران مجموعه در سالن همایش تلوبیون برگزار شد.

کلبه عمو پورنگ به کارگردانی احمد درویشعلی‌پور و تهیه‌کنندگی مسلم آقاجانزاده و نویسندگی محمد درویشعلی‌پور توانست از ابتدای فروردین سال جاری تا روزهای پایانی پخش مجموعه به ثبت رکورد قابل توجه ۳۶ میلیونی در فضای تلوبیون دست پیدا کند و در رقابت با سایر تولیدات به عنوان پربیننده‌ترین محتوای حرفه‌ای فارسی زبان در فضای اینترنت مطرح شود.

به همین مناسبت نشست صمیمانه‌ای با حضور بازیگران و عوامل مجموعه کلبه عمو پورنگ به میزبانی مدیران و کارمندان تلوبیون در سالن همایش این مجموعه برگزار و در این جلسه به بحث و تبادل نظر در راستای عوامل موفقیت این مجموعه پرداخته شد.

مجموعه کلبه عمو پورنگ این روزها به قسمت‌های پایانی خود نزدیک شده و تا انتهای آذر ماه پخش آن از شبکه دو سیما ادامه خواهد داشت.

شب یلدا کنار شما و آی فیلم

برنامه شما و آی فیلم سه شنبه با موضوع شب یلدا روی آنتن شبکه آی فیلم می رود.

شما و آی فیلم که اجرای آن را مجید افشاری به عهده دارد، در این قسمت به دلیل مصادف شدن با شب یلدا با نگاهی طنز به آداب و رسوم این شب و چالش های آن، با مخاطبان شبکه آی فیلم گفت و گو می‌کند.

علاوه بر موضوع اصلی برنامه، در هر قسمت نظرات مخاطبان، عکس ها و ویدیوهای ارسالی آن‌ها پخش و اطلاعاتی راجع به برنامه‌های در حال پخش از شبکه آی فیلم ارائه می‌شود.

برنامه شما و آی فیلم به تهیه کنندگی مصطفی هیودی، سه شنبه، ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه آی فیلم پخش می‌شود و بازپخش آن روز چهارشنبه در ساعات ۷:۳۰ و ۱۵:۳۰ روی آنتن می رود.

شوگار ویژه برنامه شب یلدای رادیو نمایش شد

همزمان با فرا رسیدن شب یلدا، ویژه برنامه شوگار از آنتن شبکه رادیویی نمایش پخش می‌شود.

مارال دوستی، سردبیر، تهیه‌کننده و نویسنده این برنامه رادیویی گفت: شوگار واژه‌ای کاملا پارسی است، در واقع پارسی زبانان از روز تا شب را روزگار و از شب تا صبح را شوگار می‌گویند که البته از شوگار بسیار کم استفاده می‌شود، اما در میان اقوام لر و بختیاری همچنان متداول است.

دوستی ادامه داد: شوگار با محور موضوعی یلدا و عشق، با شرکت میهمانان حضوری و تلفنی از تالار رودکی به روی آنتن رادیو نمایش می رود و مجید واشقانی و نیما رئیسی این برنامه را اجرا می‌کنند که من نیز گاهی در اجرا همراهی‌شان می‌کنم.

دوستی درباره‌ ویژگی برنامه این‌طور ادامه داد:  اجرای قطعات زنده در برنامه از شگفتی‌های برنامه خواهد بود. در این برنامه مهمانان حضوری و تلفنی از عشق و قصه‌ها برای مردم خواهند گفت. طبیعی است که از سینما و نمایش دور نخواهیم شد. علیرضا بهرامی، نغمه دانش، فرانک آرتا و الهام حسامی‌، کارشناسان برنامه پرانتز باز نیز حضوری متفاوت در ویژه  برنامه شب یلدا دارند.

دوستی در پایان گفت: همچنین این برنامه برای ناشنوایان نیز آماده شده است. برنامه شوگار از ساعت ۲۰ به صورت زنده از رادیو نمایش پخش می‌شود.

https://dailybulletin.ir/20/12/2021/%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86-%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d9%85%d8%a7%d8%af%d8%b1%da%a9%d8%b4%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b3%db%8c%d9%85%d8%a7-%d8%b9%d9%85%d9%88-%d9%be%d9%88%d8%b1%d9%86%da%af-%d9%be/