اولین پیوند قلب حیوان به انسان زیر ذره‌بین «چرخ» 

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از شبکه چهار سیما، در بخش‌ تازه‌های هشتادمین قسمت فصل هشتم چرخ محمد کرباسی، روزنامه‌نگار فناوری، از NFT و آینده‌ دنیای فناوری خواهد گفت و علی خورشیدی، روزنامه‌نگار فناوری، چگونگی کار عینک‌های واقعیت مجازی (VR) را بررسی خواهد کرد. 
در بخش دیگری از چرخ، محمدرضا مقدسیان با سیدمسعود هوشمند، استاد تمام پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست‌فناوری و بهمن مرادی، موسس اتحاد زیست‌شناسان ایران درباره‌ اولین پیوند قلب حیوان به انسان گفت‌وگو می‌کند.

هفته‌ گذشته جراحان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند برای اولین بار در جهان قلب یک خوک را به بدن یک مرد ۵۷ ساله با موفقیت پیوند زدند. در این عمل جراحی که ۹ ساعت طول کشید، پزشکان قلب این بیمار را با قلب این حیوان یک ساله و حدود ۱۰۸ کیلوگرمی جایگزین کردند. 

در بخش دیگری از این قسمت چرخ گفت‌وگوی حافظ آهی با علی قاضی‌زاده، رییس پژوهشکده‌ علوم شناختی پژوهشگاه دانش‌های بنیادی روی آنتن خواهد رفت.
فصل هشتم مجله‌ تصویری چرخ مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور مسئولان، کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند. 
چرخ چهار روز در هفته، از یکشنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده و به مدت ۵۰ دقیقه از شبکه‌ چهار سیما پخش می‌شود. مجری چرخ محمدرضا مقدسیان است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی چرخ را بر عهده دارند.

اولین پیوند قلب حیوان به انسان زیر ذره‌بین «چرخ»