انتقاد «کیانوش عیاری» از ممیزی گربه‌ها و پاسخ تلویزیون

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، کیانوش عیاری چند روز پیش در مصاحبه‌ای تصویری با ماهنامه فیلم امروز گفت: ما در محله‌ای ضبط داشتیم که پر از گربه بود. من گربه‌ها را به خانه‌ای که لوکیشن فیلمبرداری بود، نیاوردم. اما آشپزخانه پنجره‌ای داشت که گربه‌ها همیشه پشت آن بودند. عجیب این‌جا بود که ممیزهای محترم، از ما خواستند صحنه‌های تمام گربه‌ها را حذف کنیم؛ چه در حیاط، خیابان و… هرجای دیگر باشند.

در جوابیه‌ای که امروز از طرف روابط عمومی شبکه یک در پاسخ به کیانوش عیاری منتشر شده آمده است: برخلاف ادعای آقای عیاری، سابقه پخش سریال‌های مختلف از تلویزیون حاکی از آن است که نشان دادن عادی برخی حیوانات مانند گربه و پرندگان در آثار نمایشی محل اشکال و حذف نیست، بلکه نمایش تصاویر مکرر، غیرضروری و نابجا در صحنه‌هایی از سریال برای نشان دادن رفت و آمد حیوانات در محیط خانه از سوی بازبین تذکر داده شده است و برخی تصاویر مانند غذا دادن به گربه در سریال از سوی بازبین ایراد گرفته نشده و صرفاً تصاویر مکرر، محل اشکال بوده است.

۸۷ متر، سریالی در ژانر کمدی اجتماعی است که کیانوش عیاری آن را جلوی دوربین شبکه یک برده است. این سریال قرار بود تابستان امسال روانه آنتن شود که پخش آن به تعویق افتاد.

انتقاد «کیانوش عیاری» از ممیزی گربه‌ها و پاسخ تلویزیون