گزینه پیشنهادی برای ریاست شورا کیست؟/سروری: پس‌فردا انتخابات برگزار می‌کنیم

خبرگزاری فارس :

 

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، در 28 خرداد  سال گذشته ششمین دوره انتخابات شورای شهر و روستا برگزار شد و کرسی‌های سبز پارلمان شهری پایتخت برای چهار سال به لیست «شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی» سپرده شد.

سکان اداره شورای شهر تهران به دست «مهدی چمران» ، «پرویز سروری» ، «نرجس سلیمانی»، «حبیب کاشانی»، «محمد آخوندی» ، «ناصر امانی» ، «مهدی پیرهادی» ، «مهدی بابائی» ، «سیدجعفر تشکری هاشمی»، «سید احمد علوی» ، «مهدی اقراریان» ، «مهدی عباسی» ، «علیرضا نادعلی شهرستانکی» ، «احمد صادقی»، «سیدمحمد آقامیری»، «میثم مظفر»، «زهرا شمس احسان» ، «نرگس معدنی‌پور»، «علی‌اصغر قائمی» ، «سوده نجفی» و «جعفر بندی شربیانی»  سپرده شد.

در این یک سال طرح ها و لوایح متعددی در شورای اسلامی شهر تهران مورد بررسی قرار گرفت تا شهری که 4 سال دچار عقب ماندگی شده را تا حدودی زنده کنند.

بررسی موضوعاتی مانند توسعه حمل ونقل عمومی، اورهال مترو و اتوبوس، ساخت بزرگراه های ماننده شهید شوشتری و ادامه یادگار امام، بررسی موضوعات اجتماعی و… در دستور کار قرار گرفت.

در سال اول مهدی چمران به عنوان رئیس شورا، پرویز سروری نائب رئیس و شربیانی و سوده نجفی به عنوان منشی های شورا  به مدت یک سال انتخاب شدند. همچنین علیرضا نادعلی به عنوان سخنگو و حبیب کاشانی به عنوان خزانه دار به مدت 2 سال انتخاب شدند.

قرار است هفته آینده انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران برای سال دوم برگزار شود و علیرضا نادعلی سخنگوی شورای شهر تهران در این باره می گوید که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته انتخابات هیات رئیسه سال دوم شورای شهر تهران در جلسه آتی شورا یعنی روز یکشنبه ۲۳ مرداد برگزار می‌شود.

بعید است تغییری داشته باشیم/واقعا به حضور چمران بیش از پیش نیاز داریم

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: در سال اول، ریاست شورا بر عهده مهدی چمران بود و پرویز سروری بعنوان نایب رئیسی انتخاب شد و سوده نجفی و شربیانی به عنوان منشی جلسات انتخاب شدند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مهدی چمران برای ریاست سال دوم فعالیت شورای شهر اعلام آمادگی کرده است؟ گفت: هنوز صحبتی در این خصوص نشده است.

سخنگوی شورای شهر تهران  در خصوص انتخاب دوباره مهدی چمران به عنوان رئیس شورا گفت: پیش‌بینی نداریم و بعید می‌دانم تغییری داشته باشیم.

به گفته این عضو شورای شهر تهران ، برای ریاست شورای شهر تهران در سال دوم انتظار همه اعضای شورا این است که آقای چمران برای سال دوم هم قبول زحمت کرده و به عنوان سند شورا و به عنوان کسی که محل اتحاد نظرهای مختلف در شورا هستند، رئیس شورا شود. همه با دیدگاه دینی و انقلابی و حل مسائل شهر و استفاده از تجارب ادوار گذشته آشنا هستیم و واقعا به حضور ایشان بیش از پیش نیاز داریم که روز یکشنبه این اتفاق خوب رقم می‌خورد.»

تعداد زیادی از اعضای شورای ششم شهر معتقد هستند که مهدی چمران همچنان سکان اداره شورای شهر  را بر عهده خواهد داشت و بعید است که در این زمینه تغییری ایجاد شود.پرویز سروری نائب رئیس شورای شهر تهران در خصوص برگزاری دومین دوره انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر تهران در روز یکشنبه  به خبرنگار فارس گفت: طبیعتاً یکشنبه بحث انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر را خواهیم داشت برای اینکه شورا بتواند با انسجام بهتر کارها را انجام و موضوعات را بررسی کند.

وی با بیان اینکه جلسه ای در این زمینه خواهیم داشت، گفت:در این جلسه بحث و بررسی انجام  تا به نتیجه مطلوبی برسیم.

بر اساس نظر شخصی بنده نمایندگان با بالاترین رای دوباره  مهدی چمران را برای ریاست شورا انتخاب خواهند کرد

سروری با تاکید بر این موضوع که برای سخنگوی شورای شهر و خزانه دار شورا در این دوره از انتخابات برگزار نمی شود، گفت: چرا که انتخابات سخنگو و خزانه دار هر دو سال یکبار برگزار می شود و یکشنبه ما برای انتخاب رئیس و نائب رئیس و نواب شورای شهر انتخابات برگزار خواهیم کرد.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: برداشت شخصی من این است که ریاست مهدی چمران قطعی است و تقریباً بر اساس نظر شخصی بنده نمایندگان با بالاترین رای دوباره  مهدی چمران را برای ریاست شورا انتخاب خواهند کرد.

وی در خصوص بررسی عملکرد شورا در یک سال گذشته گفت: قطعا آرمان هایی برای اداره این شهر داریم و تا رسیدن به آرمان ها  فاصله داریم.موتور حرکت در شورای اسلامی  شهر تهران روشن شده است و تلاش میکنیم که کارهای خوبی در شهر انجام دهیم.

سروری بیان کرد: در یک سال  گذشته گام های اساسی در شهر برداشته ایم و شورای شهر برای فعال‌کردن شهر، ایجاد نشاط اجتماعی، ارائه خدمات بهتر به شهروندان تلاش کرد البته برای رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این موضوع که برای کاهش فاصله بین شمال و جنوب شهر اقداماتی صورت گرفته و این موضوع در بودجه قابل لمس است، گفت: رویکرد های خوبی در این زمینه داشته ایم. البته از دیگر موارد  پیگیری شده در این مدت می توان به  موضوع  کاهش زمان صدور پروانه ساخت اشاره کرد.

تلاش کرده ایم تا قفل هایی که به شهر زده بودند را باز کنیم

نائب رئیس شورای  اسلامی شهر تهران تاکید کرد تلاش کرده ایم تا قفل هایی که به شهر زده بودند را باز کنیم.  برنامه های زیادی برای شهر داریم و  قطعاً رفته رفته شهر از حالت بی حسی خارج و نتیجه عملکرد شورا مشخص می‌شود .تاکید دارم که در سال دوم جهش عملکردی مدیریت شهری را شاهد خواهیم بود برنامه ها و گام برنامه های اساسی در شورای شهر داریم و قطعا اقدامات موثری در شهر انجام خواهد شد.

شورای ششم شهر تهران تلاش کرد که در یک سال گذشته  به مطالبات شهروندان پاسخ دهد. در دور قبلی مدیریت شهری بسیاری از پروژه ها متوقف ماند و کار زیادی در شهر انجام نشد. بسیاری از طرح‌ها و لوایح مسکوت ماند. مدیریت فعلی شهر تلاش کرد که شهر را زنده کند. یک سال از عمر شورای ششم گذشت و قرار است در هفته جاری برای بار دوم انتخابات هیئت رئیسه برگزار شود.

میثم مظفر عضو شورای شهر تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: به نظر شخص  بنده ،بعید می دانم که تغییر جدی در ترکیب هیئت رئیسه صورت گیرد و فکر می‌کنم که این ترکیب حفظ شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مهدی چمران رئیس  شورای شهر تهران پیشکسوت  در امور شوراهاست، گفت: آقای چمران تجربه‌ بسیار زیادی در امور شهری دارند  و حضورشان در شورا بسیار ارزشمند است و به نظر شخص بنده اعضای شورا با حضور ایشان به عنوان رئیس موافق هستند.

در یک سال گذشته مشکل و چالشی نداشتیم و احتمال دارد دوباره ترکیب حفظ شود

وی با بیان اینکه منشی ها و دیگر اعضای هیئت رئیسه شورا هم در یک سال گذشته کار خود را به درستی انجام داده اند، گفت : در یک سال مشکل و چالشی نداشتیم و احتمال دارد دوباره ترکیب حفظ شود البته این نظر شخصی من است.

 بر اساس این گزارش دومین انتخابات هیئت رئیسه پس فردا در بهشت برگزار می شود. بسیاری از اعضا معتقد هستند که تغییری در ترکیب هیات رئیسه ایجاد نخواهد شد و ترکیب فعلی حفظ می شود. 


گزینه پیشنهادی برای ریاست شورا کیست؟/سروری: پس‌فردا انتخابات برگزار می‌کنیم