زندگینامه شهیدان محب منتشر شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، «نامه‌ای به رها» زندگینامه شهیدان محب به روایت زینب محب اثر ساجده تقی‌زاده به‌تازگی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و راهی بازار نشر شده است.

شهیدان محب فرزندان جانباز انقلاب اسلامی محمدصادق محب از خیرین و پیشکسوتان فرهنگ تعزیه در شهرستان فسا بودند که در اوایل دهه ۵۰ از روستای صحرارود به فسا آمده و در جریان حوادث و وقایع انقلاب اسلامی نقش آفرینی کردند.

در این‌کتاب حوادث پیش از انقلاب در روستای صحرارود (از توابع شهر فسا)، فعالیت در حزب جمهوری، جانباز شدن پدر شهیدان در جریان راهپیمایی سال۵۷، شهادت سه شهید و در نهایت سرگذشت غلامحسین محب از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با روایتی خواهرانه و در قالب نامه‌هایی که روایتی داستان‌گونه دارند و بین راوی و یک دانش‌آموزان رد و بدل می‌شوند به رشته تحریر در آمده است.

جانباز انقلاب حاج محمدصادق محب سال ۱۳۵۶ و در جریان راهپیمایی روز فطر مورد اصابت گلوله دژخیمان ستم شاهی قرارگرفت و چشمش را از دست داد. او با شروع جنگ و پس از پیوستن فرزندان خانواده محب به حزب جمهوری اسلامی این‌خانواده بیش از پیش در مسیر انقلاب و ایثاگری قرار گرفتند. محمد و مرتضی راهی جبهه شدند و با پیوستن به گردان فجر به فرماندهی شهید مرتضی جاویدی هر دو در یک‌لحظه در عملیات خیبر در سال ۱۳۶۲ به شهادت رسیدند و پیکرشان مفقودالاثر شد.

مجتبی محب نیز در عملیات سال ۱۳۶۷در شلمچه به شهادت رسید و مفقودالاثر شد تا پدر و مادر شهیدان محب همچنان چشم انتظار فرزندان شهیدشان باشند و قصه زندگی علامحسین محب نماینده مردم شیراز در مجلس نیز با تصادف حین ماموریت پایان می‌گیرد.

در بخشی از این‌کتاب آمده است:

این بار نباید معلمی بودم که روبروی سیصد و پنجاه دختر نوجوان می‌ایستد و حرف می‌زند. بیشتر دوست داشتم من هم کنار رها توی صف بایستم، می‌خواستم این بار من کنارشان باشم نه معلم و مدیرشان… . کاغذی را برداشتم و روی آن چند سطر نوشتم و به سمانه دادم تا برای رها ‌ایمیل کند: «دخترم رها… ممنون که حالم را پرسیدی دو سه ماهی هست که از کما بیرون آمدم و حالم بهتر است. خوشحالم که هدفت را انتخاب کرده‌ای انشالا دعای شهدا هم همراهت باشد و در کنکور موفق شوی. یکی دو ماهی به من صبر بده دارم برای تو ودوست‌هایت چیزهایی می‌نویسم که به دستت می‌رسد انشاءا… که جواب سؤال‌هایتان را بگیرید. دعاگوی تو… زینب محب»

این‌کتاب با ۲۴۸ صفحه و قیمت ۵۰ هزار تومان منتشر شده است.

زندگینامه شهیدان محب منتشر شد