از استارت «خروس» تا اضافه شدن بازیگر جدید به «پیر پسر»

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، در روزهای گذشته بابک حمیدیان جلوی دوربین فیلم سینمایی پیرپسر قرار گرفت. وی که پیشتر به عنوان تهیه‌کننده این فیلم معرفی شده بود، با گذشت نیمی از مسیر فیلمبرداری به جمع بازیگران اضافه شده است.

فیلم سینمایی پیر پسر به نویسندگی و کارگردانی اکتای براهنی شهریور سال جاری کلید خورد و اکنون فیلمبرداری آن از نیمه گذشته است.

ثبت سکانس‌های این فیلم سینمایی به صورت پیوسته مطابق با فیلمنامه صورت می‌گیرد و از شیوه‌ رج زدن استفاده نشده است.

حامد بهداد، لیلا حاتمی، حسن پورشیرازی، بابک حمیدیان، محمدرضا داوودنژاد و محمد ولی‌زادگان بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

در خلاصه داستان فیلم سینمایی پیر پسر آمده است: «به قول اون خدابیامرز؛ مردی که قانون نداشته باشه همیشه پسره، اگه پیر هم بشه، پیر پسره … .»

استارت خروس

پروژه سینمایی خروس با حضور بازیگران جلوی دوربین رفت.

فیلم سینمایی خروس که روایت گر اتفاقات بعد از جنگ تحمیلی است، دارای صحنه‌های اجتماعی و معناگرا است که از لحاظ احساسی و روانی تأثیر شگرفی بر مخاطبین خواهد گذاشت.

گلزار بی بی زبیده شهرستان قرچک آغازگر تصویربرداری از هنرنمایی هنرمندان تئاتر، سینما و تلویزیون بود که صاحب تجربه و علاقه مند به پیشرفت در عرصه بازیگری هستند.

در روزهای پیش رو، قسمتی از صحنه‌های این فیلم در قرچک ضبط خواهد شد و در ادامه روستای حسین آباد دفتری از توابع شهرستان ورامین به عنوان لوکیشن اصلی، روایت گر این فیلم خواهد بود.

بخشی از تصویربرداری نیز در شهرستان پیشوا پیش بینی شده تا این شهر مذهبی نیز سهمی در روایتگری داستان داشته باشد.

از نکات قابل توجه فیلم خروس، بهره مندی از هنرجویان جوان دشت ورامین در کنار بازیگران باتجربه می‌باشد که می‌تواند آغازگر اتفاقی نو و تحول برانگیز در عرصه پرورش استعدادهای ناب اهالی هنر شود.

نمایش درخت گلابی

چهارصد و هشتاد و ششمین برنامه سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش فیلم درخت گلابی به کارگردانی داریوش مهرجویی اختصاص دارد.

محمود کلاری که فیلمبرداری این فیلم را برعهده داشت نیز در این برنامه حضور دارد.

پس از نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی با حضور ناصر صفاریان و مصطفی جلالی فخر برگزار می‌شود.

درخت گلابی فیلمی از داریوش مهرجویی است که بر اساس داستان کوتاهی از مجموعه داستان جایی دیگر نوشته گلی ترقی در سال ۱۳۷۶ ساخته شده است.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «محمود نویسنده‌ای است که برای نوشتن باقی‌مانده کتاب جدید خود در پی یک‌ کم‌کاری طولانی، به باغ پدری اش در دماوند پناه آورده است اما در باغ، درخت گلابی قدیمی که برای محمود سرشار از خاطره است میوه نداده و باغبانان از او می‌خواهند که در مراسمی آیینی برای ترساندن درخت و به بار نشستن دوباره آن شرکت کند و محمود می‌پذیرد …»

فیلم درخت گلابی دوشنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۸ در سینماتک خانه هنرمندان ایران به نمایش درمی‌آید.

از استارت «خروس» تا اضافه شدن بازیگر جدید به «پیر پسر»