معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ درگذشت خبرنگار شبکه دنا را تسلیت گفت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا، در پیام معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمده است: خبر درگذشت زنده‌یاد سید حمدالله خواهش‌نیک، خبرنگار و گزارشگر شبکه استانی «دنا» موجب تالم شد. درگذشت این  خبرنگار با سابقه و پرتلاش کهکیلویه و بویراحمدی را به خانواده گرامی و جامعه رسانه‌ای کشور، به‌ویژه همکاران رسانه‌ای او در این استان، تسلیت گفته و برای خانواده عزیز و دوستان و همکارانش، صبر و سلامتی آرزو دارد.

خواهش‌نیک خبرنگار حرفه ای و با اخلاق استان کهگیلویه و بویراحمد و معاون سواد آموزی آموزش و پرورش این استان عصر دیروز (پنجشنبه) پس از زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) در حین بازگشت و در فرودگاه دچار سکته مغزی شد و دار فانی را وداع گفت.

خواهش نیک بنیانگذار برنامه متفاوت گفتن نگین در شبکه استانی دنا بود. این گزارشگر برجسته که از دهه ۷۰ کار خبری را آغاز کرده بود، در این برنامه مشکلات و مسائلی را که در حالت عادی رسانه ها از گفتن آن منع می شدند، در قالب خبر بیان می کرد.
وی خبرهای مربوط به اهدای اعضا بیماران مرگ مغزی را تهیه و گفت و گو با خانواده های آنها را انجام می داد و در این زمینه رکورددار بود. او با اینکه در زمره مدیران بود اما همیشه به دلیل روحیه مردمی، وجهه فرهنگی وی به عنوان معلم و حتی خبرنگار بر دیگر مسئولیت هایش پیشی می گرفت.»

این خبرنگار حرفه ای متولد پنجم شهریور ماه سال ۱۳۵۰ در منطقه سادات امامزاده علی بود؛ آنچنان که در زندگینامه اش گفته است: از کودکی به خبرنگاری و مقاله نویسی علاقه داشته و در دوره راهنمایی و دبیرستان و تربیت معلم در کارهای هنری و مسابقات شرکت می‌کرده است. دوران ابتدایی را در سادات امامزاده علی و سرفاریاب و راهنمایی در سرفاریاب و همچنین متوسطه را در دبیرستان شهید بهشتی دهدشت در رشته ریاضی و فیزیک گذراند.
پس از آن وارد تربیت معلم شیراز شد و به عنوان دبیر در مناطق چاروسا، دهدشت و حومه یاسوج خدمت کرد. در سال ۷۰  در خبر جنوب شیراز اولین تجربه خبرنگاری را پیدا کرد و پس از آن حدود سال ۷۷ با نشریه زاگرس در استان کهگیلویه و بویراحمد و سال ۷۹ و ۸۰ خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) این استان کار کرد و پس از آن وارد صدا و سیما شد. 
شادروان خواهش نیک در تمامی سالهای فعالیت جزو خبرنگاران خوشنام استان و کشور  و صدای مردم کهگیلویه و بویراحمد در رسانه ملی بود.

معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ درگذشت خبرنگار شبکه دنا را تسلیت گفت