مراسم تشییع پیکر ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس در تهران برگزار شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، پیکر پاک و مطهر ۲۵۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس در ۲۴ شهر کشور تشییع شد.

در تهران نیز ساعت ۸ صبح مراسم تشییع پیکر ۱۵۰ شهید گمنام از مقابل دانشگاه تهران آغاز شد.

برخی از این شهدا در عملیات‌های کربلای ۵، کربلای ۸ و تک دشمن بعثی در سال ۱۳۶۷، تعداد دیگری از آنها مربوط به عملیات‌های والفجر یک، والفجر مقدماتی در منطقه عملیاتی فکه، برخی دیگر مربوط به عملیات والفجر ۹ در سلیمانیه عراق، برخی دیگر مربوط به عملیات کربلای ۶ در منطقه عملیاتی سومار، بخشی دیگر از آنها مربوط به عملیات بدر در منطقه عملیاتی شرق دجله و برخی دیگر نیز از عملیات رمضان در منطقه شرق بصره به جا مانده‌اند که تفحص شده و طی این روزها توسط مردم تشییع و تدفین می‌شوند.

مراسم تشییع شهدا در استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، قم، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، لرستان، مازندران، استان مرکزی و هرمزگان برگزار می‌شود.

مراسم زیارت این شهدا سه شنبه ۱۵ دی از نماز ظهر تا نماز مغرب و عشا در ستاد معراج شهدای تهران برگزار شد. برنامه شب وداع با این شهدا هم چهارشنبه شب ۱۶ دی در مصلای تهران انجام شد.

با شروع مراسم از ساعت ۸ صبح و سخنرانی محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، در حال حاضر در ساعت ۱۱ و ۱۰ دقیقه، تعداد دیگری از شهروندان تهران از میدان فردوسی و اطراف به سمت دانشگاه تهران در حال حرکت هستند.

مراسم تشییع پیکر ۱۵۰ شهید گمنام دفاع مقدس در تهران برگزار شد