رویدادی برای ملاقات کارفرمایان و کارجویان در هفته پژوهش و فناوری

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، پارک فناوری پردیس در هفته ملی پژوهش و فناوری از ۲۰ تا ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰ برنامه‌های متنوعی را اجرایی خواهد کرد که از آن جمله می‌توان به برگزاری تورهای بازدید از پارک با هدف آشنایی با اکوسیستم فناوری و نوآوری کشور، آشنایی با پارک فناوری پردیس، بازدید از فضای شهری و ظرفیت‌های ایجاد شده در پارک و همچنین بازدید از فضای کار اشتراکی و شرکت‌های دانش‌بنیان اشاره کرد.

از دیگر برنامه های این هفته برگزاری رویداد ملی «ریتکس» با هدف حمایت از پژوهش‌های کاربردی و مسئله محور و در راستای حل نیازهای فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و فناور است. داوری طرح‌های برگزیده در ۷ کارگروه سلامت و پزشکی، کشاورزی، زیست‌فناوری، برق و فناوری اطلاعات، نانو و منابع آب؛ نفت و شیمی؛ مدیریت نوآوری و فناوری برگزار می‌شود. همچنین در این رویداد برنامه‌های جانبی ازجمله سخنرانی یکی از برگزیدگان جایزه مصطفی (ص)، جلسات بین پژوهشگران و شرکت‌های فناور و رونمایی از دومین دوره جشنواره ریتکس انجام می شود.

­همچنین به مناسبت هفته ملی پژوهش و فناوری، سلسله نشست‌­های نظام­‌های نوآوری موفق جهان با هدف شناخت شاخص‌­های موفقیت توسعه نوآوری در سایر کشورها و درس‌­آموزی از تجارب آن‌ها برگزار می‌شود.

یکی دیگر از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای این هفته، اختتامیه طرح توانمندسازی صدف و کمپ اشتغال کارنو است این برنامه‌ها با هدف توانمندسازی سرمایه‌های انسانی دانشی و با تمرکز بر دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها انجام می شود. از جمله نتایجی که برای این برنامه در نظر گرفته شده است، کمک به نقش‌آفرینی مؤثر سرمایه‌های انسانی در اکوسیستم فناوری و نوآوری و طراحی مسیر آینده حرفه‌ای و شغلی بر اساس استعدادها و ویژگی‌های هر فرد است.

برگزاری رویداد Sadaf Jobmeet برنامه دیگر پارک پردیس در هفته گرامیداشت پژوهش و فناوری است. این رویداد با هدف ملاقات شغلی کارفرما و کارجو در راستای جذب افراد مستعد، توانمند و آموزش‌دیده در شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور عضو ناحیه نوآوری پردیس، برگزار خواهد شد. همچنین در این رویداد برنامه‌های جانبی ازجمله پانل‌های تخصصی شغلی، کارگاه‌های آموزشی، کوچینگ شغلی و… برای افراد حاضر در رویداد برگزار خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هفته ملی پژوهش و فناوری، با هدف ایجاد فرصت مناسب برای توجه و تمرکز بر روی ابعاد مختلف پژوهش و فناوری در کشور نام‌گذاری شده است. از دیگر اهداف نام‌گذاری و بزرگداشت این هفته می‌توان به ترویج فرهنگ پژوهش و ارتقاء شأن و جایگاه پژوهش و فناوری و تشویق و ترغیب پژوهشگران و فناوران به تولید بیشتر علم و فناوری اشاره کرد.

رویدادی برای ملاقات کارفرمایان و کارجویان در هفته پژوهش و فناوری