مشاور رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها میلاد حضرت مسیح را تبریک گفت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز شنبه ایرنا در پیام تبریک ماموستا عبدالسلام کریمی به مناسبت میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، به اسقفان و کشیشان مسیحی، شورای خلیفه گری، انجمن های مسیحی و ایرانیان عزیز ارامنه، آشوریان و کلدانیان با استناد به آیه ۴۵ سوره مبارکه آل عمران آمده است: فرا رسیدن میلاد فرخنده و مبارک حضرت عیسی مسیح (ع)، پیام‌آور محبت، انسانیت و مهرورزی، همچنین آغاز سال نو میلادی (۲۰۲۲) را به تمام ایرانیان پیرو ادیان توحیدی و مسیحیان عزیز آشوری، کلدانی و ارامنه، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم.

وی ادامه داد: تمام ادیان آسمانی از اسلام، مسیحیت، یهودیت، زرتشت و صابئین مندایی آمده‌اند تا بشر را از جهل، خشونت، تعصب، تبعیض، ظلم و بی‌عدالتی برهانند. حضرت عیسی مسیح (ع) نیز همچون تمام پیام آوران بزرگ الهی، منادی مهرورزی، صلح و انسانیت برای جهانیان بود.  

کریمی در این پیام خاطرنشان کرد: جهان امروز نیازمند تفاهم، همگرایی، همدلی، همبستگی و پیوند دوستی میان پیروان تمام ادیان توحیدی است. تعالیم و آموزه تمام انبیا الهی مهرورزی، خردورزی، رواداری، عدالتخواهی، آزاداندیشی و پذیرش دیگری است.

?وی اضافه کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران نیز از ابتدا بر مبنای عدالت اجتماعی، کرامت انسانی، برادری و رعایت حقوق انسانی و عمومی همه انسان‌ها، استوار بود که مبتنی بر داده‌های وحیانی و باورهای اصیل فرهنگ ایرانی است.

مشاور رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی اظهار کرد:?امروز وظیفه همه عالمان و فرهیختگان ادیان در سراسر جهان است که از گسترش خشونت، جهل و تعصبات ناروا در میان پیروان دین خود، جلوگیری کنند و بر عمل به آموزه‌های دینی واخلاقی تاکید کنند.

?وی ادامه داد: میلاد حضرت عیسی مسیح (ع)، می‌تواند صلح، آرامش و عدالت اجتماعی را برای جهانیان به ارمغان آورد.

?کریمی در پایان پیام آورده است: ضمن آرزوی سالی سرشار از سعادت و شادکامی، از خداوند متعال برای تمام ایرانیان عزیز مسیحی از ارامنه تا آشوریان و کلدانیان، سلامتی توأم با بهروزی را مسئلت دارم.
 

مشاور رییس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌ها میلاد حضرت مسیح را تبریک گفت