اصرار مسوولان فدارسیون فوتبال برای تغییر اساسنامه منطق ندارد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، احمد راستینه هفشجانی در واکنش به اصرار مسوولان فدراسیون فوتبال مبنی بر تغییر اساسنامه فدراسیون‌های ورزشی، گفت: در حال حاضر فدراسیون فوتبال یک نهاد عمومی غیردولتی است که هر سال در قالب ردیف‌های بودجه، اعتباراتی را از دولت در قلب لایحه بودجه اخذ می‌کند.

نماینده مردم شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از سوی دیگر تمامی زیرساخت‌های فدراسیون فوتبال دولتی است، در چنین شرایطی اصرار بر اینکه این اساسنامه تغییر کند و فدراسیون فوتبال تبدیل به یک مؤسسه غیرانتفاعی خصوصی شود موجب ایجاد تناقض قانونی می‌شود.

راستینه هفشجانی افزود: قانون صراحت دارد زمانی می‌توانید از اعتبارات دولتی استفاده کنید که یا مؤسسه و شرکت دولتی باشید یا نهاد عمومی غیر دولتی؛ اما اگر مؤسسه غیرانتفاعی خصوصی باشید، امکان اختصاص اعتبارات دولتی وجود نخواهد داشت و در قانون چنین تعریفی وجود ندارد.

وی یادآور شد: آقایان فدراسیون فوتبال بی آنکه به این نکته مهم و کلیدی توجه داشته باشند، بر مساله خصوصی شدن اصرار می‌ورزند، اما اگر ما در مجلس بتوانیم یک نهاد خصوصی مستقل و بودجه بگیر از دولت تعریف کنیم که ورزش کشور را دچار آسیب نکند، حتما حمایت خواهیم کرد.

رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس یازدهم افزود: بنابراین موضوع کاملا واضح است؛ اینکه آقایان فدراسیون فوتبال هیچ توجهی به این مساله ندارند، جای سئوال اساسی دارد و باید این سئوال مهم از مسئولان فدراسیون طرح شود که به چه دلیلی بر روی این موضوع اصرار می‌ورزند.

راستینه هفشجانی یادآور شد: مسئولان فدراسیون فوتبال در حالی روی این موضوع اصرار می‌ورزند که لایحه شرح وظایف وزارت ورزش و جوانان از سوی دولت قبل به مجلس ارائه شد و حتی یک سال هم از اجرای آن نمی‌گذرد.

اصرار مسوولان فدارسیون فوتبال برای تغییر اساسنامه منطق ندارد