دریادار تنگسیری: استکبارستیزی نماد شرف و شناسنامه نیرو دریایی سپاه است

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در آیین پایانی هشتمین جشنواره فرهنگی- ورزشی ناویان(سربازان) ندسا و گرامیداشت رزمنده ورزشکار «شهید سردار حاج محمد ناظری»، با اشاره به حضور مقتدرانه نیروی دریایی سپاه در عرصه‌های جهاد و مقاومت، بیان کرد: در سه سال ابتدای جنگ، ما پیروز بودیم و صدام بعثی بریده بود اما آمریکاییها با تجهیز عراق، آنها را از شکست زود هنگام نجات دادند ولی با توکل رزمندگان جبهه حق به سوی خداوند متعال در نهایت پیروز شدیم و فرمایش حضرت امام  که فرموده بود: «تا زمانی که در مسیر حق هستید پیروزید»،محقق شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با اشاره به قدرت معنوی، اتکاء و توکل رزمندگان به خداوند سبحان، اظهار داشت: آن زمان، کشورهای استکباری و خائنی بودند که میلیارد ها دلار به صدام کمک می‌کردند، تجهیزات و ادوات جنگی به عراق می‌دادند تا نیروهای ایرانی را از پای درآورند ولی غیور مردان ایرانی با توکل به خداوند متعال ، توسل به ائمه معصومین(ع) و خوداتکایی، ایستادگی و مقاومت کردند و سرانجام نگذاشتند یک وجب از خاک میهن اسلامی جدا شود و در نهایت پیروز شدند.  

سردار تنگسیری با اشاره به زانو درآمدن ناو آمریکایی در خلیج فارس، اظهار داشت: نیروی دریایی سپاه، شهدایی تقدیم انقلاب کرده که به ازای آن، باید سیلی‌های سختی به آمریکا و استکبار جهانی می‌زدیم که زمینه آن یکی پس از دیگری فراهم شد.

وی تاکید کرد: این افتخارات ، شناسنامه عزت آفرینی هستند که می‌تواند مادامی که ما در مسیر حق باشیم و همواره به خداوند تکیه کنیم پیروزیم.

سردار تنگسیری با اشاره به سلطه‌گری و اختیار تام آمریکا در ایرانِ پیش از انقلاب، اظهار داشت: امروز ایران اسلامی  در عرصه ساخت تجهیزات دفاعی و نظامی بسیار توانمند است و تمام تجهیزات نظامی‌اش توسط جوانانی مصمم، قوی، باهوش،انقلابی، مومن و ولایتمدار ساخته می‌شود و انقلاب و کشور متعلق به شما جوانان غیور است که باید در پایداری انقلاب اسلامی در گام دوم با سعی و تلاش موفق  عمل کنید و بدانید با هر سختی، آسانی است، «إن مع العسر یسرا» با هر سختی آسانی است، پس سختی‌ها ما را از مسیر جبهه حق یعنی جبهه حق منحرف نکند.

وی در ادامه همچنین با اشاره به توصیه امامین انقلاب بر ورزش کردن به ویژه در رده‌های نظامی گفت: نشاط اجتماعی از سوی شما نیروهای نظامی، علاوه بر مجموعه خودتان به اجتماع نیز تسری می‌یابد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران افزود: ورزش، اراده را تقویت می‌کند و به جسم انسان قوت و توانمندی می‌بخشد و توانمندسازی قوای جسمانی، برای دریاداران امری ضروری و لازم است.

 هشتمین جشنواره فرهنگی-ورزشی ناویان  با حضور  رده های نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  و با بیش از 200  ورزشکار سرباز ، در رشته‌های شنا، تیراندازی، دوی استقامت، المپیک یگانی، دارت، تنیس روی میز، به میزبانی مرکز آموزش احمدبن موسی(ع) در شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) حرم حضرت احمدبن موسی(ع) برگزار شد و تیم‌های دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی)، منطقه دوم نوح نبی (علیه السلام) و منطقه سوم امام حسین(علیه السلام) به ترتیب حائز رتبه‌های اول تا سوم این مسابقات نائل شدند.

دریادار تنگسیری: استکبارستیزی نماد شرف و شناسنامه نیرو دریایی سپاه است