از دست دادن ثروت نیروی انسانی فرصت‌سوزی برای کشور است/اقتصاد دانش‌بنیان؛محور اقتصاد مقاومتی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سیدمحسن دهنوی در نشست خبری «طرح جهش تولید دانش بنیان» در جمع خبرنگاران گفت: ایران به لحاظ منابع طبیعی و زیرزمینی کشوری ثروتمند است اما در عین حال مهمترین و بزرگترین ثروت و دارایی جمهوری اسلامی ایران ،منابع انسانی و نخبگان این کشور می‌باشد.ما در این حوزه هم از جمله کشورهای با سرانه بالا هستیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی باتاکید بر لزوم توجه به ظرفیت‌های انسانی گفت: اگر نتوانیم بستر و شرایط کسب و کار و فعالیت اجتماعی و اقتصادی را برای این نیروی انسانی فراهم سازیم نمی‌توانیم این ثروت یعنی نیروی انسانی را در کشور نگهداریم و این فرصت سوزی برای کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر نخبگان بخواهند وارد فضای کسب و کار شوند الزماتی دارد که فضای کسب و کار آنها تفاوت های با فضای کسب و کار معمولی دارد.

دهنوی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در مورد توجه به اقتصاد دانش بنیان افزود: رهبر انقلاب بارها از دهه ۸۰ جنبش نرم افرازی و تولید ثروت از دانش را مطرح کردند. ایشان برای اولین بار ادبیات اقتصاد دانش بنیان را مطرح کردند و تاکید داشتند که اقتصاد دانش بنیان قطب  و محور اقتصاد مقاومتی در کشور است و در شرایط تحریم باید به این نکته‌ها  توجه شود.

ادامه دارد

از دست دادن ثروت نیروی انسانی فرصت‌سوزی برای کشور است/اقتصاد دانش‌بنیان؛محور اقتصاد مقاومتی