تامین هزینه مسکن مدد جویان بهزیستی در کمیسیون اجتماعی بررسی شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا،مجید انصاری در گفت وگویی در تشریح نشست امروز -سه‌شنبه–کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در این نشست علی محمد قادری رئیس سازمان بهزیستی کشور با حضور در کمیسیون به ارائه برنامه‌ها و رویکردهای خود جهت اداره این سازمان پرداخته و به ایراداتی که اعضای این کمیسیون پیرامون عملکرد بهزیستی چه در گذشته و چه در مورد نحوه خدمات‌رسانی این سازمان در آینده مطرح کردند، پاسخ داد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در این نشست موضوعاتی پیرامون نحوه ارائه خدمات سازمان بهزیستی در حوزه توانبخشی به جامعه هدف، تأمین هزینه مسکن مددجویان، اعطای تسهیلات تهیه جهیزیه و ارائه کمک‌های موردی اعم از وام سهمیه کار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در خصوص یارانه‌ای که در مراکز تحت مدیریت بهزیستی چه در حوزه گفتاردرمانی و چه کاردرمانی پرداخت می‌شود، مباحثی مطرح شد.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: یکی از مواردی که مورد تأکید بسیاری از اعضای کمیسیون بود وضعیت خانواده‌های پشت نوبتی معلولان بود که به دلیل بسته بودن سامانه نمی‌توانند در زمره افرادی که از خدمات این سازمان بهره‌مند می‌شوند قرار گیرند که رئیس سازمان بهزیستی در این راستا قول داد تا ماه آینده اقداماتی را جهت رفع این مشکل انجام دهد.

انصاری افزود: پرداخت کمک هزینه حق پرستاری برای ارائه خدمات پرستاری خانه محور به معلولان در منزل، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه درمان و تأمین مسکن و ودیعه مسکن زنان سرپرست دارای فرزند معلول، همچنین تأمین نیروی انسانی که نیاز به آن در ادارات زیرمجموعه بهزیستی به شدت مشاهده می‌شود، از دیگر مواردی بود که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی گفت: در بخش دوم این نشست مسئولان سازمان بسیج مستضعفان از جمله معاون اجتماعی بسیج مستضعفان و مسئول سازمان بسیج جامعه زنان با حضور در کمیسیون به ارائه برنامه‌های خود در خصوص کنترل آسیب‌های اجتماعی پرداختند که نشان می‌دهد دغدغه‌های کمیسیون اجتماعی و سازمان بسیج مستضعفان در جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی در یک راستا قرار دارد و در این زمینه هدف مشترکی دارند.

نماینده مردم ممسنی و رستم اضافه کرد: مسئولان سازمان بسیج مستضعفان به تشریح تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص رفع آسیب‌های اجتماعی که در جلساتی که با مسئولان مربوطه داشتند، پرداختند کما اینکه ایشان فرمودند تقاضای مقابله با آسیب‌های اجتماعی باید کارهای اساسی، تحول و جهادی صورت گیرد.

تامین هزینه مسکن مدد جویان بهزیستی در کمیسیون اجتماعی بررسی شد