دولت به دنبال تعامل با دانشجویان است

خبرگزاری ایرنا :

«محمدرضا عبدالله آبادی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا، حضور رییس جمهوری در دانشگاه و در جمع دانشجویان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: رییس جمهور به عنوان یکی از عالی‌ترین مسئولان جمهوری اسلامی ایران، وقتی وارد فضایی همچون دانشگاه می شود نشان می‌دهد که تعامل میان دولت و جنش های دانشجویی و مردمی برقرار است و رییس جمهوری آماده شنیدن نقدها و حرف‌های دانشجویان برای رفع مشکلات جامعه است.

وی ادامه داد: در طول چند سال اخیر شاهد کاهش نشاط و هیجانات در فضای دانشگاهی بودیم که شیوع بیماری کرونا و مجازی شدن آموزش ها هم باعث افزایش این روند شده بود اما حضور رییس جمهوری در فضای دانشگاهی، باعث نشاط دوباره در میان دانشجویان شد. سخنرانی رییس جمهوری در میان دانشجویان به خصوص برای دانشجویانی که به تازگی وارد فضای دانشگاهی شده اند، جالب و هیجان انگیز است.

عبدالله آبادی با اشاره به پاسخگویی دولت و شخص رییس جمهور و قرار گرفتن در معرض سوالات شفاف دانشجویان و تاثیر آن در بازشدن فضای نقد در کشور تاکید کرد: آیت الله رییسی در زمان ریاست بر قوه قضاییه هم روحیه انتقاد پذیری خاصی داشتند و اکنون هم که به عنوان رییس جمهور شناخته می شوند، همچنان این روحیه را حفظ کرده‌اند و با حضور در محیط های دانشگاهی و دانشجویی، خودشان را معرض انتقاد قرار می دهند.

این فعال دانشجویی تصریح کرد: چنین رویه‌ای اگر تداوم داشته باشد یقینا آثار مثبتی خواهد داشت و نشان دهنده این است که رییس جمهور برای حل مشکلات کشور، نگاهش به دانشگاه و نخبگان دانشجویی است.

دبیر واحد بین الملل شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم در عمل نشان داده که به دنبال تعامل میان دولت و دانشجویان است و همین موضوع باعث می شود که دانشجویان به جای تقابل در برابر دولت، همراه ان باشند و دولت را در حل معضلات جامعه یاری دهند.

وی گفت: از آنجایی که دانشجویان، واسطه ای میان مسئولان و مردم برای حل آن هستند، یقینا روند حل مشکلات سرعت بیشتری به خود خواهد گرفت.

https://dailybulletin.ir/10/12/2021/%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%a8%d9%87-%d8%af%d9%86%d8%a8%d8%a7%d9%84-%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b3%d8%aa/