مخبر: بسترهای لازم برای تزریق دُز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، محمد مخبر عصر امروز چهارشنبه در جلسه کمیته تخصصی کرونا که به ریاست وی برگزار شد، با اشاره به گزارش‌های ارائه شده از آمار واکسیناسیون در کشورهای مختلف، از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست مستندات علمی و بررسی‌های انجام شده در کمیته‌های تخصصی در خصوص واکسیناسیون را در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا ارائه دهد تا در این خصوص تصمیم گیری شود.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به وضعیت موجودی واکسن کرونا در کشور خاطرنشان کرد:‌ امروز نگرانی و کمبودی در زمینه تأمین واکسن وجود ندارد و بسترهای لازم برای تزریق واکسن دُز سوم و چهارم نیز فراهم است.

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس دفتر رییس جمهور نیز حضور داشتند، وزیر بهداشت گزارشی از آخرین میزان فوتی‌های ناشی از کرونا و تعداد مبتلایان ارائه کرد و به تشریح آخرین وضعیت رنگ بندی شهرهای کشور پرداخت.

بر اساس گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تزریق واکسن در کشور از ۱۰۹ میلیون دُز عبور کرده و تاکنون ۸۶ درصد از جمعیت دُز اول را دریافت کرده و برای ۷۲ درصد نیز دُز دوم تزریق شده است.

همچنین در این جلسه گزارشی در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان ارائه و اعلام شد امکان رصد وضعیت واکسیناسیون دانش آموزان به صورت روزانه در مدرسه قابل انجام است.

در ادامه این نشست برخی پیشنهادات وزارت بهداشت و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد این پیشنهادات که شامل تصویب برنامه یکساله مقابله با کرونا، کاهش مراکز تجمعی واکسیناسیون و موضوع مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا بود، در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا مورد بررسی و تصمیم گیری نهایی قرار گیرد.

مخبر: بسترهای لازم برای تزریق دُز سوم و چهارم واکسن کرونا فراهم است