صراحت دانشجویان در بیان مطالبات مایه خوشحالی دلسوزان انقلاب است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، «محمد باقر قالیباف» در جلسه علنی امروز- سه شنبه-  مجلس شورای اسلامی در نطق آغازین خود با تبریک  فرارسیدن روز دانشجو  گفت:۱۶ آذرماه سال ۱۳۳۲  شجاعت استکبار ستیزی و موقعیت شناسی دانشجویان را نشان داد  این روز را گرامی می دارم.

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به نشست روز گذشته خود اظهار داشت: توفیق داشتم تا در دانشگاه شهید بهشتی میهمان جمعی از دانشجویان باشم و مطالبات و انتقادات صریح آنها را بشنوم با گذشت بیش از چهار دهه از انقلاب اسلامی مطالبات دانشجویان فارغ از جناح بندی سیاسی منبطق بر آرمان های اصیل انقلاب اسلامی است.

قالیباف خاطر نشان کرد: مطالبات آنها در راستای عدالت طلبی، رفع تبعیض، قانون‌گرایی، کاهش فاصله مردم و مسئولین، فساد ستیزی، استقلال‌طلبی و استکبارستیزی، دفاع از آزادی‌های اجتماعی، تاکید بر شفافیت، جوان گرایی و همچنین شجاعت و صراحت در بیان نقد نسبت به عملکرد مسوولان منطبق با آرمان‌های انقلاب اسلامی است.

وی افزود: دانشجویان روحیه انقلابی خود را دقیقاً مانند سال‌های ابتدایی انقلاب حفظ کردند و همان آرمان‌ها را مطالبه می‌کنند، این صراحت و شجاعت در بیان مطالبات باید مایه خوشحالی و خرسندی همه دلسوزان انقلاب اسلامی و کشور عزیزمان ایران باشد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:آنچه در این میان بسیار مهم است این است که دانشجویان امروز ما را بر اساس آرمان‌های اصیل انقلاب و مکتب امام نقد می‌کنند یعنی مبانی اصیل انقلاب امروز تبدیل به شاخصه‌های آرمان‌ خواهی شده است که گام بسیار بزرگی برای جلوگیری از انحراف انقلاب از اصول و مبانی خود محسوب می شود.

قالیباف گفت: آنچه ما را از آرمان‌های انقلاب اسلامی دور کرده است در اصل عملکرد و کارنامه مسوولان در پیگیری مطالبات به حق مردم است.
رییس قوه مقننه تاکید کرد: دیدار با دانشجویان مانند همیشه برای ما یاد آور زنده بودن آرمان‌های امام و مش و منش انقلابی ایشان  در نسلی است که آن بزرگمرد تاریخ را درک نکردند ولی بیشتر از مسوولان دغدغه‌مند تحول سیره امام راحل هستند.
وی افزود: انشالله بتوانیم با تلاش شبانه‌روزی و در چارچوب وظایف قانونی مجلس پاسخگوی مطالبات مردم باشیم و از عهده‌ی وظیفه دشوار نمایندگی ملت شریف و انقلابی و دوست داشتنی ایران عزیز برآیم
قالیباف اضافه کرد:  برای همه دانشجویان ثبات قدم در مسیر مطالبه گری و پیشنهاد برای حل مسائل و محقق ساختن آرمان‌های انقلاب اسلامی را از خداوند منان مسالت می طلبم.

صراحت دانشجویان در بیان مطالبات مایه خوشحالی دلسوزان انقلاب است