«درخت مقاومت»به یاد شهید سلیمانی در سفارت ایران در برونئی کاشته شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در برونئی، در مراسمی به مناسبت دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و به ابتکار سفارت جمهوری اسلامی ایران در برونئی دارالسلام، به یاد این شهید مبارزه با تروریسم، «درخت مقاومت» در محل سفارت کاشته شد.

در این مراسم که امروز دوشنبه با حضور جمعی از ایرانیان مقیم برونئی دارالسلام برگزار شد، حمیرا ریگی یاد و خاطره این شهید جاوید که عمر پربرکت خویش را صرف خدمت خالصانه به ایران و اسلام و صلح و امنیت کرد، گرامی داشت.

سفیر ایران در برونئی دارالسلام گفت: سردار شهید سلیمانی همواره در راستای سیاست‌های اصولی جمهوری اسلامی ایران در کمک به استقرار صلح و ثبات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی ایفای نقش کرد و اقدامات و تلاش‌های زیادی در مقابله با تروریسم بین‌المللی و گروه‌های تروریستی در حال رشد در منطقه انجام داد و به همین دلیل به درستی و با افتخار به ایشان لقب قهرمان مقابله با تروریسم و سردار صلح داده شده است.

 وی اضافه کرد: علی‌رغم این نقش و جایگاه، دولت ایالات متحده آمریکا با اعمال استانداردهای دوگانه و با ادعاهای دروغین از جمله ادعای مقابله با تروریسم، در اقدامی جنایتکارانه که ناقض قواعد و اصول حقوق بین الملل است، مبادرت به طراحی و  حمله تروریستی علیه سردار شهید سلیمانی به عنوان یکی از بلندپایه ‌ترین‌مقامات جمهوری اسلامی ایران آن‌هم در خاک کشور میزبان عراق کرد.

 ریگی ادامه داد: این اقدام مقامات وقت آمریکا در ترور علنی قهرمان بین‌المللی مقابله با تروریسم،  پیامی در حمایت از گروه‌های تروریستی است که آشکارا دروغگویی مدعیان مبارزه با تروریسم را بر ملا کرد.

سفیر ایران در برونئی دارالسلام افزود: بی تردید اقدام جنایتکارانه‌ آمریکا در به شهادت رساندن سردار سلیمانی مصداق «حمله تروریستی» است که به نحوی سازمان‌یافته‌ توسط دولت وقت آمریکا طراحی و عملیاتی شده است و هم اکنون نیز مسئولیت آن متوجه کاخ سفید است.

 این دیپلمات کشورمان با بیان اینکه بر مبنای موازین حقوقی و بین‌المللی، دولت آمریکا در قبال این جنایت «مسئولیت قطعی بین‌المللی» داردف گفت: در همین چارچوب، کلیه عاملان، آمران، مباشران و مسببان این جنایت تروریستی مسئولیت داشته و برهمین اساس وزارت امورخارجه با همکاری سایر دستگاه‌ها و قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا و بر اساس اصل حقوقی «مقابله با بی‌کیفرمانی جنایتکاران»  مجموعه اقدامات خود برای پاسخگو کردن آنها در پیشگاه عدالت را آغاز کرده است و تا حصول نتیجه نهایی ادامه خواهد داد.  

وی خاطرنشان کرد: وزارت امور خارجه اقدامات متعددی با هدف دنبال نمودن موضوع در تمامی سطوح داخلی، دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی انجام داده که در برهه‌های مختلف گزارش آنها در حد مقدورات به پیشگاه ملت بزرگ ایران ارائه شده و این پیگیری‌ها با قوت و به صورت همه جانبه ادامه خواهد یافت.

ریگی با بیان اینکه این اقدامات در ابعاد سیاسی، حقوقی، بین‌المللی و دیپلماسی عمومی صورت گرفته است، گفت: در همین رابطه در عرصه خارجی و بین‌المللی اهتمام ویژه‌ای صرف جلوگیری از تحریف واقعیت توسط آمریکا و سواستفاده آن دولت شد که محکومیت اخلاقی، سیاسی و حقوقی دولت آمریکا به خاطر دست زدن به این جنایت در سطح بین‌المللی از جمله نتایج حاصله آنها بوده است.

در پایان، سفیر کشورمان به همراه ایرانیان حاضر در این جمع، با قرائت فاتحه به روح بلند سردار صلح و امنیت، حاج قاسم سلیمانی و شهدای حادثه هواپیمای اوکراینی ادای احترام کردند.

«درخت مقاومت»به یاد شهید سلیمانی در سفارت ایران در برونئی کاشته شد