لزوم آمادگی کامل دانشجویان در عرصه جهاد تبیین

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، دکتر عبدالحسین کلانتری، به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو در دفاتر اتحادیه‌های تشکل های دانشجویی (اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان، اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه انجمن های اسلامی دفتر تحکیم وحدت و اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی) حضور پیدا کرد و با دبیران کل و اعضای اتحادیه‌های دانشجویی به گفت و گو پرداخت.

کلانتری در این دیدار ضمن تبریک روز دانشجو و تقدیر و تشکر از فعالیت‌های اتحادیه‌های تشکل‌های دانشجویی، به اهمیت این دیدارها توسط مسئولین با دانشجویان پرداخت و تاکید کرد که این دیدارها باید مساله محور، با برنامه و مداوم باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در زمینه اینکه پیشرانی تحول منحصر به جوانان است، افزود: دانشجویان به خاطر خلاقیت، نوآوری، مرزشکنی و ویژگی‌های منحصری که دارند باید پیشران تحول در کشور باشند و در گام دوم انقلاب اسلامی در عرصه های حکمرانی حضوری موثر داشته باشند.

کلانتری با تاکید بر اینکه شعار عدالت یکی از محوری‌ترین شعارهای نظام اسلامی است، تاکید کرد: جریان‌های دانشجویی باید صادقانه، منتقدانه و عالمانه مطالبه گر عدالت، فسادستیزی و مردم‌محوری باشند و در این زمینه به دولت کمک کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، ضمن تاکید بر عمق‌بخشی به مبانی معرفتی اعضای تشکل های دانشجویی، بیان کرد: باید از فضای مجازی به خوبی در نشر ارزش‌ها و معارف انقلاب اسلامی استفاده مطلوب کنیم.

وی ضمن توجه دادن دانشجویان به مسئولیت اجتماعی شان، تاکید کرد: فعالیت‌های اجتماعی جهادی فوق العاده مهم است و حضور و پیگیری دانشجویان در زمینه مسائل زیست محیطی، مسائل پیش آمده در شرایط کرونا، مواسات و همدلی ستودنی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی با اشاره به مفهوم جهاد تبیین که توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده است، افزود: دانشجویان به عنوان افسران جنگ نرم، با آگاهی از سواد رسانه‌ای و تسلط بر مبانی جنگ شناختی، باید آمادگی کامل در عرصه جهاد تبیین داشته باشند.

در این دیدارها، دبیران و اعضای اتحادیه‌های دانشجویی نظرات خود را پیرامون مسائل دانشگاه‌ها و کشور با معاون فرهنگی و اجتماعی و هیئت همراه طرح کردند.

https://dailies.ir/06/12/2021/%d9%84%d8%b2%d9%88%d9%85-%d8%a2%d9%85%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c-%da%a9%d8%a7%d9%85%d9%84-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%b9%d8%b1%d8%b5%d9%87-%d8%ac%d9%87%d8%a7/