جریمه نقدی تا حبس برای واکسینه نشده‌ها در اتریش/ تمدید قرنطینه در کرواسی

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، اروپا در آستانه کریسمس در شرایط کرونایی خوبی قرار ندارد و مرتبا رکوردهای کرونایی جدیدی در این منطقه ثبت می شود.

کشورهای اروپایی هم یکی پس از دیگری محدودیت ها برای مهار کرونا را تشدید می کنند.

واکسینه نشده ها در اتریش جریمه و حبس می شوند

دولت اتریش قصد دارد در ماه فوریه سال آینده واکسیناسیون کرونا را اجباری کند. رسانه‌های اتریش جزئیاتی را درباره قانون جدید منتشر کرده‌اند. بر اساس گزارش‌ آنها، با اجرایی شدن واکسیناسیون اجباری در ماه فوریه هر کس که از این کار امتناع کند، هر سه ماه یکبار 600 یورو جریمه خواهد شد.

آخرین مهلت برای ارائه مدرک واکسیناسیون 15 مارس سال 2022 تعیین شده است و این قانون شامل حال شهروندانی می‌شود که نتوانند در این فاصله چنین مدرکی ارائه دهند.

علاوه بر این، قانون تنظیم شده حتی تعیین می‌کند که شهروندان چند بار و در چه فواصلی باید واکسینه شوند. اولین واکسیناسیون از اول فوریه اجباری است. واکسیناسیون دوم باید حداکثر تا 42 روز پس از اولین واکسیناسیون انجام شود. پس از آن افراد حداقل 120 و حداکثر 270 روز برای واکسن تقویتی فرصت دارند.

انتقاد شدید پاپ از سیاست های اروپا در قبال پناهندگان
پیش‌بینی افزایش شدید مبتلایان و مرگ‌های کرونایی در اروپا

بر اساس گزارش رسانه‌های اتریشی، تمام افرادی که واکسینه نشده‌اند، در تاریخ 15 فوریه نامه‌ای از وزیر بهداشت دریافت خواهند کرد که در ‌آن وزیر شخصا از آنها درخواست می‌کند خود را در برابر کرونا واکسینه کنند.

سرباز زدن از این درخواست می‌تواند سالانه 2400 یورو هزینه روی دست فرد “خاطی” بگذارد و حتی ممکن است جریمه‌های دیگری نیز به آن اضافه شود که هزینه امتناع از واکسیناسیون را به 3600 یورو افزایش دهد.

در صورت تداوم امتناع و در مرحله آخر حتی ممکن است مجازات حبس نیز در نظر گرفته شود. بازه زمانی در نظر گرفته شده برای اجرای این قانون تا پایان ژانویه 2024 است.

بیش از 260 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته اومیکرون در دانمارک

موارد آلودگی به اومیکرون در کشور دانمارک مرتبا رو به افزایش است و نهادهای بهداشتی این کشور امروز ( دوشنبه) اعلام کردند که جمعه حدود 261 مورد آلودگی به ویروس جهش یافته اومیکرون در این کشور کشف شده است.

اولین مورد آلودگی به اومیکرون در دانمارک در 28 نوامبر تایید شد که در بین دو نفر دیده شد که با هواپیما از آفریقای جنوبی به دانمارک آمده بودند.

آلمانی ها خواهان اعمال محدودیت برای واکسینه نشده ها هستند

نتایج جدیدترین نظر سنجی که توسط موسسه سیوی انجام شده است هم نشان می دهد که از هر 4 شهروند آلمانی 3 نفر خواهان محدودیت های ارتباطی گسترده تر برای افراد واکسینه نشده هستند. بر این اساس 74 درصد شهروندان این گونه محدودیت ها را درست ارزیابی می کنند. 23 درصد هم آن را رد می کنند و 3 درصد هم نظری در این باره نداشتند.

در این میان بخصوص افراد بالای 65 سال خواهان این محدودیت ها برای افراد واکسینه نشده بودند و 88 درصد در این سنین ازاین مسئله حمایت می کردند. کم ترین میزان موافقت با اعمال این گونه محدودیت ها در سنین بین 30 تا 39 سال وجود داشت. حدود 5020 نفر در این نظر سنجی شرکت کرده اند.

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز نرخ مبتلایان جدید هفتگی به ازای هر 100 هزار نفر را 441.9 اعلام کرد.

بر این اساس در عرض 24 ساعت هم 27836 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده اند. 81 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

اجباری شدن واکسن برای پرستاران در دستور کار دولت ائتلافی آینده آلمان

دولت ائتلافی آینده آلمان موسوم به آمپل هم می خواهد از 16 ماه مارس طرح اجباری شدن واکسن برای پرسنلی که در مراکز درمانی با بیماران آسیب پذیر کار می کنند و همچنین پرستاران را در دستور کار قرار دهد.

اروپا تصمیمی برای کاهش محدودیت های سفر علیه آفریقای جنوبی ندارد

وزرای بهداشت اتحادیه اروپا هم هنوز هیچ تصمیمی درباره کاهش محدودیت های سفر از آفریقای جنوبی که بعد از شیوع سویه جدید اومیکرون اعمال شده است اتخاذ نکرده اند. این خبر را سه نفر از افراد آگاه به رویترز گفته اند.

یک مقام ارشد اتحادیه اروپا هم گفته است که ممنوعیت سفر همواره به عنوان یک اقدام موقت در نظر گرفته می شود. در حال حاضر هیچ تصمیمی برای لغو این ممنوعیت ها وجود ندارد.

تمدید قرنطینه در اسلواکی

در اسلواکی هم قرنطینه اعمال شده برای مهار کرونا به مدت یک هفته دیگر و تا 16 دسامبر تمدید شد. وزارت بهداشت این کشور اعلام کرد که هیات دولت این طرح را درخواست کرده است.

تشدید محدودیت ها در دستور کار دولت لهستان

لهستان هم به دلیل شیوع ویروس جدید اومیکرون محدودیت های کرونایی جدیدی را در دستور کار قرار داد. نخست وزیر این کشور اعلام کرد که در هفته جاری اقدامات جدید برای مهار کرونا اعلام می شود. همچنین قواعدی برای کریسمس دردستور کار قرار دارد.

جریمه نقدی تا حبس برای واکسینه نشده‌ها در اتریش/ تمدید قرنطینه در کرواسی