بسیج اساتید رسالتی عمیق و اساسی دارد

خبرگزاری ایسنا

حجت‌الاسلام«غلامرضا غیاثی» در معارفه رئیس بسیج اساتید استان ایلام اظهار کرد: به تعبیر امام راحل(ره) انقلاب دوم تقابل و ایستادگی در مقابل شیطان بزرگ و استکبار جهانی است و  امروز ما هنوز در جریان این تقابل و ایستادگی هستیم .

وی گفت: امام راحل انقلاب مهمتر و اساسی تر را انقلاب سوم یا انقلاب فرهنگی نام نهادند و فرمودند این انقلاب باید محقق شود و آنچه رسالت بسیج و بسیجیان،دانشگاهیان حوزویان و فرهیختگان است این رسالت است که بر زمین مانده است و بسیار کند پیشرفته است و در مواردی عقب‌گرد از ارزش‌ها،اصول و بنیادها شکل گرفته است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان ایلام تصریح کرد: متاسفانه شمایل ارزش‌های الهی و انقلاب اسلامی از رخ رفته‌اند و این نیاز به بسیج و جهاد دارد، جهادی پیچیده‌تر و ضروری تر از جهاد اول و دوم این جهاد در عرصه نگرش،تبیین رسایی انقلاب و حاکمیت ارزش‌ها است.

غیاثی ادامه داد:عقاید و نگرش‌های جامعه اسلامی باید دچار انقلاب بشود،دانشگاه‌ها باید اسلامی بشود، جامعه باید جامعه دینی بشود، دولت باید دولت اسلامی بشود این فراتر از ساختارها و تظاهرها است و عمق این مرام و رسالت نیاز به جهاد تبیین و اعتقادی ورویه و حرکتی جهادی دارد و مسئول این جهاد بسیج استاتید، فرهیختگان، دانشجویان و حوزویان است.

وی گفت: غرب توانست فرهنگ خودش را در جوامع ملل کپی سازی کند و حاکم نماید از ترجمه فلسفه دکارت شروع کردند در ملل و جوامع نگرش مردمان سرزمین‌ها را به سوی زبان تحلیل بردند وتبیین فلسفه دکارت وهگل و امثال آن‌ها و امروز متاسفانه در جامعه ی ما همین نگرش ها تحلیل می‌شود و به جای تحلیل و تبیین زبان اسلام،قرآن و دین و ارزش‌های الهی و انسانی ، زبان،تحلیل و فلسفه اومانیسم حاکم شد و  جاباز کرد و امروزه مردم و جامعه ما بجای اینکه فاصله انقلاب را ببینند، فاصله بین فرهنگ حاکم و فرهنگ جامعه اسلامی را می‌بینند این درد اصلی انقلاب و مانع و سد اصلی انقلاب اسلامی است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان تصریح کرد: اهل تدوین،اهل جهاد به پا خیزید این رسالت در زمین مانده است و این کتاب هنوز باز نشده است و اندکی از مردان بزرگ،اندیشمندان و بسیجیان به پا خواسته اند.

غیاثی تاکید کرد: بسیج اساتید رسالتی عمیق و اساسی و فراتر و مهم تر از رسالت انقلاب،تشکیل نظام و جمهوری اسلامی و جهاد دفاع مقدس دارد و رسالتی بسیار پیچیده و گاهی پنهان و در هم تنیده است و نیاز به بصیرتی فراگیر و حساس دارد.

وی ادامه داد: مردان مرد بصیرت اینجا باید به میدان بیایند و از همه چیز خود باید بگذرند و  تا نگذرند و درون و وجود عقلانیت خود را آزاد نکنند و از قیود آزاد نکنند فکر و قلب آن‌ها الهی نخواهد شد و نمی‌توانند راهبری فکر و نقشه و اندیشه جامعه اسلامی را به عهده بگیرند و اگر چنین نشد تیر به خودی خواهیم زد، خودی را زمین گیر خواهیم کرد و آنچه انرژی و امکان داریم مصرف تقابل و تضعیف خود خواهیم کرد.

در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های «محمد ملکی» دکتر «صیدمهدی ویسه» دانشیار ایلام به عنوان مسئول بسیج اساتید استان معارفه شد.

 

بسیج اساتید رسالتی عمیق و اساسی دارد