هلال احمر استان فارس به بیش از ۵۰۰۰ نفر در سیلاب و برف امدادرسانی کردند

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

مهدی خوبیار در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در شیراز، با اشاره به سیل و آبگرفتگی، بارش برف و کولاک در شهرستان‌های فارس اظهار داشت: در 90 ساعت گذشته (از 24 دی تاکنون) نیرو‌های امدادی جمعیت هلال احمر فارس به پنج هزار و 542 حادثه‌دیده در قالب یک‌هزار و 416 خانوار در سطح استان امدادرسانی داشته است.

وی شهرستان‌های درگیر را 19 شهرستان از جمله رستم، آباده، اقلید، داراب، سپیدان، قیر و کارزین، ممسنی، خرم بید، شیراز، ارسنجان، اوز، خرامه، زرین دشت، فیروزآباد، گراش، لارستان، لامرد، مرودشت، نی‌ریز نام برد و افزود: 132 تیم عملیاتی در قالب 483 نیروی امدادی با بهره‌گیری از 118 خودرو برای امدادرسانی به‌کار گرفته شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر فارس با اشاره به حوادث جاده‌ای، آبگرفتگی منازل و امدادرسانی به سرنشینان خودرو‌های گرفتار در برف و کولاک گفت: در این مدت مذکور به تعداد 100 نفر اسکان اضطراری داده شد. همچنین 441 دستگاه خودرو از برف و کولاک رهاسازی و 59 واحد خانه تخلیه آب انجام شد.

خوبیار از اعزام اتوبوس امدادرسانی شده به محور کمهر و امدادرسانی به 10 نفر خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر این 43 والور، 20 چادر، 204 تخته موکت، 1795 کیلوگرم نایلون، تعداد 478 پتو، 136 بسته غذایی توزیع شد.

امدادگران هلال احمر آذربایجان غربی به 1407 حادثه دیده کمک‌رسانی کردند
امدادگران هلال احمر آذربایجان‌غربی جان 3 مادر باردار و یک بیمار دیالیزی را نجات دادند
هلال احمر استان فارس به بیش از 3 هزار نفر حادثه‌دیده سیل امدادرسانی کرد

وی با بیان اینکه مرکز 112 به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به حوادث احتمالی است افزود: هم استانی‌های در صورت بروز حادثه ضمن حفظ خونسردی با این مرکز تماس گرفته یا به نزدیکترین پایگاه امدادی هلال احمر مراجعه کنند.

424/ح

هلال احمر استان فارس به بیش از ۵۰۰۰ نفر در سیلاب و برف امدادرسانی کردند