تمامی راه‌های مسدود شده در سیل شهرستان کهنوج بازگشایی شد

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

وحدت عیدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کهنوج اظهار داشت: با توجه به پیشبینی‌های هواشناسی و بارش باران در شهرهای جنوبی و هشدار سیل در جنوب کرمان، تمامی تمهیدات لازم برای مواجهه با سیل و طغیان رودخانه در شهرستان کهنوج به عمل آمده است.

وی تصریح کرد: تمامی نیروهای امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر و نیروهای کمکی همگی در آماده باش قرار داده و به محض آغاز بارندگی ستاد بحران تشکیل شده و تمهیدات لازم را به عمل آوردیم.

فرماندار شهرستان کهنوج با بیان اینکه طبق آمار 175 میلی‌متر بارندگی در شهرستان کهنوج انجام شده است، گفت: بسیاری از روستاها و حتی سطح شهر  دچار آبگرفتگی کوچه‌ها، معابر و خیابان‌ها شدند.

وی بیشترین میزان خسارات سیل در شهرستان کهنوج را در بخش کشاورزی دانست و افزود: در بخش کشاورزی میزان خسارت خیلی شدید بوده و همکاران ما در حال برآورد خسارت هستند.

عیدی گفت: در روستای دهوت بسیاری از خانه‌های این روستا دچار آبگرفتگی شدند که با کمک نیروهای امدادی و آب و گل و لای منازلشان کاملاً تخلیه شده و اسکان اضطراری برای اهالی روستا سریعاً انجام شده است.

وی افزود: تعدادی از خانوارها در همان روستا یک نقطه امن اسکان داده شده و تعدادی نیز به مرکز شهر منتقل شدند و اسکان اضطراری و امکانات لازم در اختیار آنها قرار داده شده است.

استاندار کرمان: با مساعد شدن هوا امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده آغاز می‌شود
استاندار کرمان: تمام مدیران استان کرمان به حوزه جنوب فراخوان شدند
استاندار کرمان: “سیل” راه 339 روستای استان کرمان را مسدود کرد

فرماندار شهرستان کهنوج با بیان اینکه تمامی راه‌های مسدود این شهرستان بازگشایی شده و هم اکنون هیچ مسیر مسدودی در این شهرستان نداریم گفت: به 45 خانوار اسکان اضطراری داده شده که بسیاری از این خانوارها در روستای دهوت و بعضی هم در محلات شهر کهنوج بودند.

وی عنوان کرد: 475 مورد آبگرفتگی داشتیم که آبگرفتگی‌ها شامل بعضی از محلات سطح شهر کهنوج، شهر دهکهان، روستای تابعه و شهر چاه مرید بودند.

عیدی بیان کرد: در سطح شهر دو سالن ورزشی را مجهز کردیم و اسکان اضطراری کسانی که منازلشان دچار آبگرفتگی شدند در این دو سالن ورزشی انجام شده و امکانات اولیه در اختیار آنها گذاشته شده است.

511/ح

تمامی راه‌های مسدود شده در سیل شهرستان کهنوج بازگشایی شد