استاندار کرمان: با مساعد شدن هوا امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده آغاز می‌شود

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان امشب با حضور علی زینی‌وند استاندار کرمان، سردار محمدعلی نظری جانشین سپاه ثارالله استان کرمان، مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در فرمانداری رودبار جنوب برگزار شد.

علی زینی‌وند استاندار کرمان در این جلسه با بیان اینکه جیرفت به عنوان معین شهرستان‌های جنوبی استان کرمان است و تمام ماشین‌آلات سنگین این شهرستان را به‌کار بگیرید اظهار داشت: در شرایط فعلی اولویت با جان مردم است و امشب تا جایی که امکان دارد خانه‌ها مردم در مناطقی که خطر وقوع سیل وجود دارد باید تخلیه شود.

وی با اشاره به اینکه سپاه، ارتش و پیمانکاران بخش خصوصی را نیز پای کار بیاورید گفت: توزیع بسته‌های زیستی بین سیل‌زدگان توسط هلال‌احمر باید انجام شود.

استاندار کرمان با عنوان اینکه آمار قطعی راه‌های روستایی بسیار بالا است افزود: مردم توجه داشته باشند که متاسفانه به‌دلیل بی‌احتیاطی امشب یک نفر غرق شد و اصلاً نباید به رودخانه‌ها نزدیک شوند.

وی با بیان اینکه به محض مساعد شدن هوا امدادرسانی هوایی با بالگرد در دستور کار قرار می‌گیرد گفت: سیل ایجاد شده بی‌سابقه بوده و اگر اقدامات پیشگیرانه از قبل انجام نشده بود امروز خسارات خیلی بیش از این‌ها بود.

زینی‌وند با اشاره به اینکه خسارات به مردم برآورد شده و تا چند روز آینده بخشی از آنها جبران می‌شود افزود: هشت میلیارد تومان پول به حساب شهرداری‌های رودبار و زهکلوت واریز می‌شود تا جبران خسارات تا حدودی انجام شود.

وی با بیان اینکه دولت پای کار است و خسارت مالی جبران می‌شود گفت: باید تمام تلاش خود را بگذاریم که برای جان مردم مشکلی پیش نیاید و خسارات مالی جبران می‌شود.

در این جلسه علی پرورش فرماندار رودبار جنوب با اشاره به اینکه 290 روستا سیل‌زده در رودبار است که راه آنها مسدود شده اظهار داشت: از این تعداد 80 روستا در کوهستان هستند که سه شبانه روز ارتباط ما با آنها قطع است.

وی با بیان اینکه در بخش مرکزی شهرستان رودبار جنوب تعدادی روستا در محاصره سیل قرار گرفتند گفت: نیاز ما ماشین‌آلات سنگین برای بازگشایی راه‌های مسدود شده است.

فرماندار رودبار جنوب با اشاره به اینکه درخواست داریم از استان‌های همجوار به ما کمک‌رسانی شود تصریح کرد: با حجم خساراتی که ایجاد شده نیاز به کمک در سطح ملی داریم.

استاندار کرمان: تمام مدیران استان کرمان به حوزه جنوب فراخوان شدند
استاندار کرمان: “سیل” راه 339 روستای استان کرمان را مسدود کرد
آخرین اخبار سیل استان کرمان| طغیان رودخانه‌های منطقه/ 75 روستای ریگان در محاصره سیلاب/ تخلیه اضطراری روستاها

رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه هلال احمر در 11 شهرستان استان امدادرسانی انجام داده است اظهار داشت: به 10 هزار نفر امدادرسانی شده و هزار نفر اسکان اضطراری شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با عنوان اینکه در حال حاضر 340 نیروی جمعیت هلال احمر در مناطق سیل‌زده استان کرمان فعال هستند و به مردم آسیب‌دیده در سیل امدادرسانی می‌کنند.

به گزارش تسنیم احمد وحیدی وزیر کشور در تماس تلفنی با استاندار کرمان ضمن خداقوت و دریافت گزارش اقدامات استان در روزهای اخیر برای سفر به مناطق سیل‌ده اعلام آمادگی کرد. وزیر نیرو نیز در تماس تلفنی برای حضور در مناطق سیل‌زده اعلام آمادگی کرده است.

511/ح

استاندار کرمان: با مساعد شدن هوا امدادرسانی هوایی به مناطق سیل‌زده آغاز می‌شود