جابه‌جایی مسافر در راه‌آهن اراک ۱۹۶ درصد افزایش یافت

خبرگزاری ایرنا :

«حمید گوگوچانی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۱۷ هزار و ۹۱ نفر در سال جاری از سوی راه‌آهن اراک به نقاط مختلف کشور جابه‌جا شدند.

وی ادامه داد: ۲۰۲ میلیون و ۷۷۶ هزار و ۴۹۷ نفر-کیلومتر امسال با ناوگان ریلی اراک جابه‌جا شدند که این رقم نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰۰ درصد رشد دارد.

مدیرکل راه‌آهن اراک رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت صندلی‌ها قطارها برای مقابله با ویروس کرونا را از جمله برنامه‌های اداره کل راه آهن این شهرستان عنوان کرد و گفت: بهبود نسبی وضعیت کرونا و استقبال مردم از قطار برای مسافرت از جمله مهمترین دلایل رشد جابه‌جایی مسافر در این مدت بوده‌ است.

گوگوچانی، از رشد ۲۴ درصدی میزان بارگیری در راه آهن اراک در این مدت خبرداد و افزود: ۸۶۶ هزار و ۲۸۷ تن بار امسال از طریق راه آهن این به نقاط مختلف کشور حمل شد.

وی ادامه داد: مازوت، گاز مایع، مواد پتروشیمی و شیمیایی از مهمترین کالاهایی بود که امسال از طریق راه‌آهن منطقه اراک به نقاط مختلف کشور از جمله بندر شهید رجایی، ماهشهر، نکا، کهندژ، کشورهای آسیای میانه و ترکیه حمل شده‌ است.

مدیرکل راه‌آهن اراک گفت: تن کیلومتر بار خالص و ناخالص حمل شده اداره کل راه‌آهن اراک در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد افزایش یافته‌ است.

گوگوچانی افزود: میزان تن کیلومتر مبداء – مقصدی راه آهن اراک نیز در این مدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد رشد داشته‌ است.

وی یادآور شد: این میزان جابه‌جایی از سوی ۱۵ هزار و ۷۶۵ واگن انجام شد که شمار واگن‌ها نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۳ درصد افزایش یافته‌ است.

محدوده راه آهن منطقه اراک شامل ۵۴۵ کیلومتر خطوط ریلی در پنج استان قم، مرکزی، لرستان، همدان و کرمانشاه است که ۲۲ ایستگاه را زیرپوشش دارد.

https://dailybulletin.ir/07/12/2021/%d8%ac%d8%a7%d8%a8%d9%87%e2%80%8c%d8%ac%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%85%d8%b3%d8%a7%d9%81%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%d9%87%e2%80%8c%d8%a2%d9%87%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d8%a7%da%a9-%db%b1%db%b9%db%b6-%d8%af/