همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در لرستان برگزار شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار ایرنا در نخستین جمعه از ماه محرم درآستانه تاسوعا و عاشورا و بزرگداشت شهدای کربلا، همایش شیرخوارگان حسینی صبح جمعه با حضور مادران و نوزادان و جمع کثیری از عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) در فضای باز و با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در لرستان برگزار شد.

در این آئین مادران پلدختری نوزادان خود را به سر بندهایی که منقش به نام مبارک “یا حسین (ع)” و “یا ابوالفضل (ع)” بود همراه با لباس‌های سبز وسفید ملبس کرده بودند و عاشقانه حضور پیدا کردند.

مادران در این مراسم شیرخواره‌های خود را به یاد دردانه ابا عبدالله الحسین (ع) حضرت علی اصغر (ع)که خون پاکش بر روی شن های گرم کربلا نقش زد و در قله دستان امام حسین (ع) شهد شهادت نوشید بر روی دست گرفته به زمزمه”لالایی گل زهرا ، لالایی علی اصغرم “پرداختند و  اشک ماتم ریختند که حال و هوای خاصی به این محفل داد.

در این آیین معنوی شرکت کنندگان با سینه زدن، حزن و اندوه و گریستن بر مظلومیت ابا عبدالله الحسین (ع) و مادران داغدیده کربلا به ویژه حضرت زینب (س) اشک ماتم ریختند و لالایی مادران در سوگ طفل ۶ ماهه امام حسین (ع) شور و حال معنوی خاصی به مراسم شیرخوارگان حسینی بخشید.

مداحان اهل بیت (ع) نیز با اشاره به مظلومیت حضرت علی اصغر (ع)به ذکر مصیبت، بیان حادثه تاریخی کربلا و مرثیه سرایی پرداختند و مادران با قرائت نذرنامه ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) ابراز داشتند.

در این مراسم عزاداران و مادران حسینی که نوزادان خود را به چفیه، سربندهای سبز و قرمز با ذکرهای یا علی اصغر(ع)، یا امام حسین (ع) و یاصاحب الزمان (عج)مزین کرده بودند به یاد حادثه کربلا و مصیبتی که به خاندان ابا عبدالله حسین (ع) در صحرای کربلا پیش آمده با سوگواری اشک ماتم ریختند و عهد بستند که فرزندشان را در مکتب سرخ امام حسین (ع) برای سربازی حضرت مهدی (عج) پرورش دهند.

همایش شیرخوارگان حسینی مراسمی است که به یاد حضرت علی اصغر (ع) کودک شیرخواره و کوچکترین شهید حادثه کربلا توسط مسلمانان ایران و کشورهای دیگر جهان همچون افغانستان، هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان وترکیه همه ساله در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می‌ شود.

همایش شیرخوارگان حسینی سال ۱۳۸۱ از تهران شروع و اکنون بین المللی شده‌ است که قدمت آن در لرستان نیز ۱۵ سال می باشد.

همایش شیرخوارگان حسینی(ع) در لرستان برگزار شد